Ondřej Prokop (ANO): Já osobně dám hlas Hance Kordové Marvanové

30. 09. 202222:30
Ondřej Prokop (ANO): Já osobně dám hlas Hance Kordové Marvanové
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz/Ondřej Prokop

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a Prahy 11 za ANO na svém Facebooku 29. září k druhému kolu senátních voleb

Milí sousedé,

bombardujete mě dotazy, koho máte volit teď v pátek a sobotu v našem obvodu Praha 11, Praha 15 a Praha 22 ve druhém kole senátních voleb. Protože je vás opravdu hodně, napíšu to tady pro všechny. A taky proto, že se snažím dělat politiku naprosto transparentně a čitelně.

Je to volba složitá. Zvlášť pro mě, když oba kandidáty velmi dobře a roky znám a prošel jsem si s oběma dobrým i zlým. Nicméně já osobně dám hlas paní doktorce Hance Kordové Marvanové a napíšu vám proč:

1. Je to žena a žen je v politice prostě málo. Bohužel je to fakt a každé ženě, která do toho jde takhle naplno, fandím.

2. Je pracovitá a urputná. Znám ji 4 roky a díky zastupitelstvu hl. m. Prahy jsem měl možnost poznat, s jakým nasazením pracuje, když si proti Pirátům a Čižinskému vybojovala řadu věcí. Třeba dostupné družstevní bydlení. Ostatní z koalice o tom jen kecali nebo jí ještě házeli klacky pod nohy, ale ona to nevzdala. Jen díky ní se začne brzy stavět pilotní projekt na Praze 5. Právě dostupné bydlení je jeden z největších problémů Prahy, a právě ona pro něj za poslední 4 roky udělala nejvíc. Konkrétní praktický krok, systémovou změnu.

3. Vážím si jí také pro její neutuchající boj proti korupci. To, co předvedla v posledním roce, kdy se nebála postavit zlu a pojmenovat věci tak, jak jsou, v přímé konfrontaci proti děsivé Krejčířovo - Redlovské mafii na pražském magistrátu, chtělo velkou odvahu.

4. Senátorů je jen 81 a tvoří, kontrolují a vylepšují zákony. Paní Marvanová je právnička s letitou praxí právě v oblasti veřejné správy. Má skutečnou kompetenci pomáhat lidem z vůle zákonodárné a prosazovat skutečné systémové změny i pro celou Prahu.

5. Byla to právě Hana Marvanová, která prosadila s naším Patrikem Nacherem už 2 ročníky Milostivého léta. Programu, který pomáhá lidem v nouzi zbavit se často zbytečných a neúměrně vysokých exekucí.

6. A to podstatné, Hanu Marvanovou vždy na prvním místě zajímají občané Prahy. I když jsme řešili v zastupitelstvu za 4 roky řadu velmi konfliktních bodů, Hana Marvanová byla ta, která dokázala celou koalici nebo její většinu přesvědčit, aby změnili směr a vyhověli občanům nebo opozici v nápadech, které byly lepší než původně navrhovala koalice. Vždy byla otevřena diskusi. Ať už s opozicí, zástupci petentů, ale hlavně i s občany, kteří se na nás, zastupitele, obraceli s nejrůznějšími problémy.

Je to pro mě komplikované, jelikož je Hana Kordová Marvanová kandidátkou vládního SPOLU, které podle mě dnes nevede dobře naši zemi, ale její schopnosti a vlastnosti nelze jen tak přejít. Spousta lidí namítá, že ani nebydlí v našem senátním obvodu, ale i přes tyto zjevné mínusy je tak pro mě jasnou volbou.

Rozhodněte se podle svého, ALE určitě k těmto volbám jděte! Můj názor nyní znáte. Třeba jsem vás inspiroval, třeba taky ne. To už je jen na vás. Jen pozor! Lístky tentokrát už nedostanete do schránky! Volební místnosti budou otevřeny jako minulý týden v pátek od 14:00 - 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Tak si udělejte čas, ať za sebe nenecháte rozhodovat jiné.

Děkuji,

Váš Ondra

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných