Ondřej Prokop (ANO): Kulatý stůl na téma nákladní lodní dopravy v Praze

15. 05. 202620:29
1 min. čtení
Ondřej Prokop (ANO): Kulatý stůl na téma nákladní lodní dopravy v Praze
foto: Rudolf Komár pro PrahaIN.cz/Ondřej Prokop

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a Městské části Praha 11 za ANO na svém Facebooku 13. května 2026 k nákladní dopravě v Praze.

Praha může mít méně kamionů v ulicích. Stačí využít to, co máme přímo před nosem. Vltavu.

Ve středu jsem na půdě Hospodářské komory spolupořádal kulatý stůl na téma nákladní lodní dopravy v Praze.

Paříž i Berlín nám ukazují, jak na to.

Po vodě se tam vozí nejen stavební materiál, ale i odpad nebo zásobování restaurací v centru města. Praha má naprosto stejné možnosti. Jen je neumíme využít. (Zatím.)

Podíl dopravy po vodě u nás naopak v posledních letech klesá a na už tak přetížené silnice se přesouvá čím dál víc kamionů.

Konkrétní příklad za všechny: jedna soukromá firma přesunula dopravu materiálu pro výrobu betonu na vodu a ušetřila Pražanům 10 000 jízd těžkých a hlučných nákladních aut ročně. Jedna firma. Jedna komodita.

Dovedete si představit, co by to udělalo, kdybychom ten potenciál využili naplno?

Velký dík všem odborníkům za skvělou diskusi a podněty, jak ulevit pražské dopravě. Brzy se vrátíme s konkrétními kroky.

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy