Ondřej Prokop (ANO): Kvůli velkému čerpání Prahy 11 se pochopitelně nedostane na jiné MČ

26. 01. 202219:30
Ondřej Prokop (ANO): Kvůli velkému čerpání Prahy 11 se pochopitelně nedostane na jiné MČ
foto: Se svolením Ondřeje Prokopa/Ondřej Prokop

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a Městské části Praha 11 za ANO na svém Facebooku 25. ledna k čerpání dotací

Milí sousedé,

Dobře si to prohlédněte. Náš jihoměstský pirátský starosta Jiří Dohnal se veřejně chlubí klientelismem, kdy si vyloboval pro Prahu 11 celou polovinu rozdělovaných peněz určených pro 57 městských částí. Byli to právě Piráti, kteří nejvíce volali po spravedlivém rozdělování peněz z magistrátu městským částem.

Já jako zastupitel Prahy 11 jsem za to samozřejmě rád a na magistrátu tyto dotace pro Prahu 11 podpořím! Obě lávky jsou potřeba! To je bez debat!

Nicméně bylo by fér pro zbylých 56 starostů Prahy veřejně říct, že na obě tyto lávky je Praha 11 oprávněna čerpat 100% dotaci ze státních fondů SFDI. Tyto peníze jsem ještě před mým odvoláním předjednal. Projekt výstavby lávky přes Opatovskou vznikal přímo v koordinaci s odborníky na čerpání dotací od SFDI.

Rozumím tomu, že sáhnout si na peníze od stranického kolegy primátora Hřiba je jednodušší, než je čerpat je od státu. Ale jako zastupitel hl. m. Prahy na to musím upozornit. Protože tyto peníze jsou jen jedny a díky velkému čerpání Prahy 11 se pochopitelně nedostane na jiné MČ.

Přitom finance šlo načerpat ze státních fondů.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných