Ondřej Prokop (ANO): Toalety mají budovat městské části

08. 05. 202215:30
Ondřej Prokop (ANO): Toalety mají budovat městské části
foto: Se svolením Ondřeje Prokopa/Ondřej Prokop

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a Městské části Praha 11 za ANO na svém Facebooku k nápadu Jana Čižinského, aby restaurace pouštěly na toaletu zadarmo i lidi zvenku

Doporučuji přečíst celý článek na Expresu, který jsem komentoval takto: Jan Čižinský, který za osm let u vlády nejprve s námi ANO a pak s Piráty dokázal, že nic nedokázal, zoufale hledá líbivá témata do voleb. Kdyby mu opravdu na veřejných záchodech záleželo, mohl je posledních osm let systematicky budovat, tak jako to děláme třeba my v Praze 11. Takhle to vypadá pouze jako marketingový výkřik před volbami.

Myslím si, že to je úplný nesmysl. Za doby covidu-19 dostaly pražské restaurace velkou ránu, měli bychom vymyslet, jak tomuto odvětví pomoci postavit se zpět na nohy, a ne jim nastavovat nové povinnosti, které je budou stát jen další peníze. Veřejné toalety zdarma by měly budovat a provozovat městské části a Praha. Téma to je důležité, ale není dobrý nápad odpovědnost a náklady nahrnout na bedra jen restauratérům. To by vedlo k dalšímu zdražení už tak rychle zdražujících se služeb.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných