„Pane místostarosto, vy ty chudáky Ukrajince nemít...“ V Praze 8 to vřelo

02. 06. 202218:54
„Pane místostarosto, vy ty chudáky Ukrajince nemít...“ V Praze 8 to vřelo
foto: Repro vysílání Zastupitelstva MČ Prahy 8/Místostarosta a radní pro školství Tomáš Tatranský

Politický klub Osmička žije minulý rok požádal místostarostu a radního pro školství Tomáše Tatranského, aby zavedl elektronické předzápisy do mateřských školek. O rok déle se ho v rámci interpelací zeptali, jaká je situace nyní. A výsledek?

Elektronický předzápis slibuje, že významně urychlí zápis dítěte do mateřské školy. Rodiče si ještě před termínem řádného zápisu z pohodlí domova vyplní elektronickou žádost a tím své dítě předzapíšou do MŠ. Údaje z této žádosti jsou ihned odeslány do účtu MŠ a rodič si vyplněnou žádost pouze vytiskne.

Tomáš Němeček z Osmička žije se na jednání zastupitelstva tázal místostarosty Tatranského (TOP 09 a STAN), jak to po roce se zápisy vypadá. Z odpovědi zřejmě nebyl ale moudrý ani on, posuďte sami.

„V tomhle roce k tomu ještě nepřistoupíme. Je to věc, kterou jsme si jakoby rozpracovali na komisi pro školství, ale v tomhle roce budou zápisy samozřejmě komplikovanější kvůli situaci s ukrajinskými uprchlíky. Vedli jsme o tom poměrně detailní debatu, a to i vyloženě o těch technických aspektech zápisů, já vím, že to pilotně běží na některých městských částech, ale jakoby předběžně v tuhle chvíli je to spíš ve stádiu, kdy si počkáme, jak budou fungovat ty pilotní programy na městských částech, kde už to běží. Podle toho nakolik je to tam funkční, nakolik s tím jsou dobré, nebo nedobré zkušenosti, tak se potom případně rozhodneme v budoucnosti. S tím, že samozřejmě nám letošní rok přichystal dvě fáze zápisů. Takže teď ta situace s těmi zápisy je specifická,“ odpověděl Tatranský.

Jeho řeč trefně okomentoval jeden d diskutujících pod příspěvkem na Facebooku. „Jakoby makáme, máme to skoro hotové, ale počkáme,“ napsal.

S odpovědí nebyl spokojený ani tazatel.

„Pane místostarosto, vy kdybyste ty chudáky uprchlíky neměl, nevím, nač byste se vymlouval.“

A zdůraznil, že nejde o pilotní projekt. Vlastní podobu elektronických předzápisů má Praha 7 a 6, převzaté má také Praha 11 a Praha 5.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných