Patrik Nacher (ANO): Dvojí metr médií

30. 06. 202208:30
Patrik Nacher (ANO): Dvojí metr médií
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Patrik Nacher

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy, zvolený na kandidátce ANO na svém Facebooku 29. června k pozvání do pořadu moderátorky Marie Bastlové Ptám se já

Jak to dnes v mediálním prostoru také chodí. STAN (nejen) má v Praze obří kauzu a ze Seznam zpráv mě k tomu pozvali do pořadu, ale odmítl jsem. Já blázen nechtěl řešit jen kauzu konkurence, ale i témata, která aktuálně trápí lidi - vysoké ceny energií, inflace, milostivé léto, ale třeba i takovou kapacitu středních škol v Praze (prosadil jsem na jednání zastupitelstva). Nakonec jsem šel poté, co jsem zaregistroval, jak ve stejném pořadu primátor vše bezostyšně hází na pražskou opozici, kterou ale zároveň k ničemu nepustil.

Níže autentické pozvání do pořadu a zde výsledek rozhovoru. Evidentně to bylo o něčem jiném, ale to nechť posoudí jiní.

Na četné dotazy, proč jsem tam vůbec chodil - zajímalo mě, jak daleko lze zajít. Nevšiml jsem si doposud, že by novináři ve stejném duchu grilovali ostatní politické subjekty: jak můžete kritizovat ANO, když vy sami máte to či ono. Na druhý nejčastější dotaz, proč jsem neodešel - nebyl důvod. Jednak by se to otočilo proti mně a pak, to je holt role politika. Neudělal jsem to, co politici z 5K v pořadu CNN Prima News, kdy při ohlášené změně hostů, kteří se jich měli ptát, řekli, že odejdou. Naopak, alespoň se nasvítilo, jak se věci mají. Jen houšť.

Věřím, že nezaujatý divák/posluchač uvidí ten dvojí metr, který by šel shrnout do věty - při kauze ANO grilujeme politika ANO, při kauze STAN a spol po nutném úvodu, opět grilujeme politika ANO, jakkoliv není s kauzou spojen a je dokonce v opozici. Jen tak dál.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných