Pavel Dobeš (STAN): Nemám s proruskou iniciativou nic společného

02. 10. 202222:31
Pavel Dobeš (STAN): Nemám s proruskou iniciativou nic společného
foto: Facebook Pavla Dobeše/Pavel Dobeš

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Městské části Praha 3 za STAN na svém Facebooku 1. října k iniciativě „Zachraňme naši republiku“

Byl jsem dnes upozorněn, že se moje jméno objevilo na několika proruských a dezinformačních webech v souvislosti s podobně zaměřenou iniciativou „Zachraňme naši republiku“. V článku jsem uveden jako signatář a podporovatel této iniciativy.

Chci proto i zde veřejně a jasně říct, že nemám nic společného ani s touto proruskou a dezinformační iniciativou, ani s lidmi, kteří za ní stojí! A dokonce ani s lidmi, kteří ji podporují a vedle kterých je moje jméno uvedeno.

Zdroj této lživé informace je zřejmě tisková zpráva, kterou rozesílá samotná iniciativa. Jakkoliv se pravděpodobně jedná o záměnu jmen, autory zprávy to neomlouvá. Stejně jako to neomlouvá weby, které tuto lež šíří. Je to pro mě o to závažnější, že moje postoje jsou na hony vzdálené postojům, které tato iniciativa na svém webu prezentuje.

Ne, viníkem současné krize není Evropská unie nebo NATO.

Viníkem je Vladimír Putin a jeho zločinecký režim, který bezdůvodně napadl Ukrajinu a páchá zde válečné zločiny.

Ne, řešením současné krize není zastavení podpory Ukrajiny včetně dodávání zbraní.

Řešením je naopak vytrvalá podpora Ukrajiny, ať už ve formě vyzbrojování, humanitární pomoci nebo starání se o její válečné uprchlíky.

Ne, řešením současné krize není ukončení sankcí vůči Rusku.

Naopak, je potřeba v nich vytrvat a důsledně je dodržovat. Až do doby, kdy Rusko ukončí zločineckou válku proti svrchované Ukrajině a stáhne se z území, které mu nepatří a patřit nebude, i kdyby zde prováděl smyšlená referenda každý den.

Chci také jasně říci, že pokud nebude ze strany iniciativy „Zachraňme naši republiku“ zjednána náprava, a to bezodkladně, pak jsem připraven celou věc řešit právní cestou.

Pavel Dobeš

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných