Pavel Dobeš (STAN): Skatepark na Pražačce bude

21. 02. 202421:22
Pavel Dobeš (STAN): Skatepark na Pražačce bude
foto: Hans Štembera pro PrahaIN.cz/Pavel Dobeš

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Místostarosta Prahy 3 za STAN na svém Facebooku 20. února k plánovanému skateparku na Pražačce.

V září jsem zde psal, že projekt skateparku získal společné územní a stavební povolení, ale že stále není vyhráno. Problém - jak to tak bývá - byl ve financích. V rozpočtově napjatých dobách nebylo zkrátka jisté, zda projekt skateparku zůstane v rozpočtu na rok 2024. Slíbil jsem ale, že pro to udělám vše, co bude možné.

A dnes mohu s radostí říct, že peníze na skatepark máme a skatepark bude.

Zastupitelé Prahy 3 před malou chvílí schválili rozpočet na letošní rok a v něm je zahrnuto také 9,7 milionu korun potřebných právě na výstavbu skateparku. Navíc už běží výběrové řízení na zhotovitele, které by mělo být brzy ukončeno a zhotovitel vybrán.

Nechci úplně předjímat přesný termín, kdy by měla být výstavba skateparku ve sportovním areálu Pražačka hotová. Ale střízlivý odhad je, že na podzim se začne stavět a na jaře 2025 budeme skatepark otevírat pro veřejnost.

Chtěl bych moc poděkovat všem kolegům, kteří se na projektu podílejí. A jmenovitě děkuji Jiřímu Ptáčkovi, který se ještě jako starosta naší městské části o tento projekt významně zasloužil.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných