Pavel Novotný (ODS): Dycky Řeporyje

26. 09. 202213:30
Pavel Novotný (ODS): Dycky Řeporyje
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz/Pavel Novotný

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Městské části Praha-Řeporyje za ODS na Facebooku Řeporyje oficiální 25. září k výsledkům komunálních voleb

Pro mě osobně i pro zdejší ODS je volební výsledek nejen skvělým vysvědčením, ale především mimořádným závazkem.

V tuto chvíli bych pouze rád upřímně podekoval za KAŽDÝ JEDEN hlas.

Pokusím se moc mi svěřenou proměnit především ve spojování, usmíření a především v hledání pokory a dívání se dopředu, namísto dozadu.

Svému vyzyvateli bych rád vzkázal, že byl důstojným, houževnatým soupeřem, který prostě nemohl odsoudit jakékoli zlo, které viděl, ale hodilo se mu už proto, že bylo třeba bojovat všemi prostředky.

Jsem dalek skutečné smířlivost, ale to, jakým způsobem se Marcela Holovská s Jirkou Blažkem pokusili reálně vzít si zpět radnici, bylo obdivuhodné, nedali mi to zadarmo, fakt mě prohnali a oni sami, stejně jako kandidáti NEZÁVISLÝCH, mají můj respekt a děkuji jim, že i když vědomě přihlíželi něčemu, co jinak odsuzují, tak sami v mých očích zůstali lidmi. Klobouk dolů za to, jak jste zvedli rukavici, bez ironie.

Slibuji, že budu starostou všech. I těch, co mě nevolili a ti jsou také jediní, od kterých si vážím toho, že mi řeknou, jak se rozhodli. Ti, co mě plácají po zádech a říkají „já jsem tě volit“, by měli vědět, že jimi pohrdám. Ne za to, že mě (asi) volili. Ale za tu potřebu mi to říct.

Je vaše intimní věc, koho volíte. Já musím být starostou všech. A budu.

Dovolte mi dvě poděkování:

1. Viděl jsem poslední měsíc takový festival pokrytectví a falše, že jsem se o lidech naučil více, než za předchozí život. Proto DĚKUJI každému z těch, co se mě zastali v hospodě, co se mě zastali, když ostatní měli radost z toho, jak mě prohání nemocní lidé, co mi slídí za ženou a nadávají dětem, co se mě zastali, když celá hospoda měla jasno o Trunečkovu mlýnu:-) Velmi dobře jsem se díval. A vnímal to a nikdy to nezapomenu. A ti, co v mých očích ztratili auru kamarádů, to nikdy nedostanou najevo. To já jsem podlehl iluzi, že až na pár přátel a rodinu nejsem sám. Byla to skvělá lekce a utvrzení se v jistotě, že sám naštěstí nejsem. Díky, přátelé.

2. Děkuji první dámě a svým dvěma princeznám, bez kterých bych nebyl nic a které mi dovolily použít jejich tváře v kampani prostě proto, že jsem jim řekl, že soupeř chystá nenávisnou, brutální očerňovací kampaň a já potřebuji na plakátech děti. Podpořily mě jako vždy. Když Sedlář řval na Lauru před mou ženou, protože věděl, že to je šance, abych ulétl, tak mi doma nikdo nevynadal, že neumím rodinu ochránit. Bez své ženy a dětí bych nebyl nic a voličům děkuji za triumfální výhru programu, ve kterém jsem varoval, že budu v případě obhájení prostě více s dětmi, ženou a budu studovat vysokou. Děkuju, holky.

A to je vše. Uspěli jsme tak jasně a s tak radikálním programem, že je čas na uvážlivé kroky, ne zbrklost.

Děkuji za akceptování a gratuluji Řeporyjím k pragmatické, chytré, odvážné volbě.

Je to mimořádně silný mandát, ve kterém vidím příležitost postavit se dalším „třídírnám“ v předem prohraných válkách, co vyhrajeme.

Na to ale potřebuji pokud možno jednotu tam, kde je možno ji budovat. Začnu podanou rukou, ne účtováním.

Dycky Řeporyje!

Pavel Novotný

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných