Petr Pavel pro PrahaIN.cz: Babiš mi za žalobu nestojí, před soud s ním nepůjdu

26. 01. 202311:13
Petr Pavel pro PrahaIN.cz: Babiš mi za žalobu nestojí, před soud s ním nepůjdu
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Petr Pavel

Oba prezidentští kandidáti se sešli v jedné z posledních debat na televizi Prima. Moderátorské duo Petr Suchoň a Terezie Tománková přivítalo Andreje Babiše a Petra Pavla. Diskuse nepřinesla nic nového, oba opakovali totéž, co v posledních dvou týdnech.

PrahaIN.cz měla po debatě příležitost s generálem Petrem Pavlem hovořit.

I přesto, že moderátorka požádala hosty o slušné a důstojné vystupování, k vzájemným osočováním docházelo po celou dobu debaty. „Pan Pavel je nejúspěšnější špion, kterého trénovala Varšavská smlouva a kágébáci,“ zaútočil na Pavla Babiš.

Hovořilo se o minulosti kandidátů. Oba byli před rokem 1989 v KSČ, oba se za svou minulost omluvili.

„Svou minulost jsem nezlehčoval nikdy. O své minulosti jsem vždy mluvil otevřeně. Zároveň také říkám, že jsem tohle nikdy neskrýval, že to považuji za chybu. Žil jsem v bublině vojenského školství. Je mi líto všech lidí, které komunistický režim poškodil, těm jsem se za to omluvil. Mojí kolektivní omluvou všem bylo, že jsem se snažil třiatřicet let o to, aby tato země byla demokratická, svobodná,“ podotkl Pavel.

Hrubá lež

Andrej Babiš využil k dalšímu útoku historika Petra Blažka, který Pavla dříve kritizoval za jeho minulost a účast ve zpravodajském kurzu, který se tehdy konal pod vojenskou rozvědkou.

Na druhou stranu ale před druhým kolem odmítl, že by tím nahrával Andrejovi Babišovi a oznámil, že svůj hlas dá Pavlovi.

Andrej Babiš uvedl, že Petr Pavel měl podle historika Blažka udávat po hospodách.

Právě na toto téma mířil náš dotaz. Jde podle Pavla o dezinformaci?

„To není hrubá dezinformace, to je hrubá lež. Pan Babiš to samozřejmě ví, ale soudit se s ním nebudu, protože mi za to nestojí,“ uvedl pro PrahaIN.cz Petr Pavel. ​

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných