Petr Vilgus (Zelení): Mám sen o Invalidovně

06. 08. 202215:35
Petr Vilgus (Zelení): Mám sen o Invalidovně
foto: Facebook Petra Vilguse/Petr Vilgus

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 8 za Zelené na svém Facebooku 5. srpna ke karlínské Invalidovně

Mám velký sen, který jsem si začal plnit v roce 2009. Nyní už je na dosah ruky. Mám sen, že barokní karlínská Invalidovna bude tak nádherná jako východočeský Kuks. Tam jsem byl na výzvědách minulý víkend.

Za radnici udělám vše pro to, aby to dopadlo špičkově, tak, aby to bylo vítězství pro budovu, Karlín a obyvatele Prahy. Zároveň držím palce, aby se Invalidovně vyhnuli různí nepoctiví vykukové, kteří se přisáli na obnovu Kuksu a se kterými nyní probíhá soud…

Před 15 lety byla Invalidovna prakticky prázdná a zchátralá. V září 2009 se mi poprvé podařilo domluvit zpřístupnění budovy v rámci dnů evropského dědictví. Zájem byl neuvěřitelný - fronta návštěvníků je na jedné ze zveřejněných fotek. V zimě pak armáda udělala první investice po dlouhých letech - výměnu oken a výmalbu fasády. Zareagovala tak na kritiku veřejnosti, že Invalidovna vypadá tak bídně.

Po naštěstí neúspěšném pokusu o prodej nejvyšší nabídce se nám povedlo prosadit převod budovy na Národní památkový ústav, který tu chystá rekonstrukci. Moc si přeji, aby výsledkem byla taková nádhera jako vznikla v Kuksu (další dvě fotografie).

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných