Petr Vilgus (Zelení): Urbanisticky a architektonicky debilní stavba

11. 07. 202216:22
Petr Vilgus (Zelení): Urbanisticky a architektonicky debilní stavba
foto: Facebook Petra Vilguse/Petr Vilgus

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 8 za Zelené na svém Facebooku 7. července ke kvalitě veřejného prostoru

Co mne nekonečně štve? Třeba nedostatek smyslu pro harmonický detail.

Palmovka je zanedbaná část Prahy, to je jasný fakt. Bydlím tu od 7 let (nastupoval jsem do 2.G do školy Rudé armády, dnes Zenklova) a roky se snažím o změnu. Jako místostarosta jsem připravil projekt obnovy, udělal z Palmovky celoměstskou prioritu a pečlivě jsem vyjednával se všemi důležitými majiteli pozemků. Překvapivě všichni (s nečestnou výjimkou Central Group) jednali ochotně, měli radost, že se město konečně ujalo role koordinátora území.

Postupně jsme s mým týmem měnili plány, ladili velké věci i maličkosti, začali jsme lámat k lepšímu ten všeobecný palmovecký šlendrián v kvalitě veřejného prostoru. No… pak přijde už výše zmíněný investor, který má šanci posunout Palmovku k lepšímu. A výsledkem jeho investice je jednak naprosto urbanisticky a architektonicky debilní stavba, jednak prasácké humpolácké detaily. To si to nedokáže investor, TDI a současné vedení radnice ohlídat? Stačí chodit na kontrolní dny a nemávat rukou nad věcmi, ze kterých bolí oči.

Palmovka je po celý můj život ve fázi neřízeného rozpadu. Potřebuje zas svého koordinátora, který dohlédne, aby podobné nechuťárny jednoduše nevznikaly.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných