Petr Zeman (BEZPP): Co čeká Prahu v roce 2023

18. 12. 202216:28
Petr Zeman (BEZPP): Co čeká Prahu v roce 2023
foto: Facebook Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 16. prosince k jednání zastupitelstva hl. m. Prahy

Je půl druhé v noci a končí další přerušené ustavující jednání zastupitelstva Prahy, které opět nic neustavilo.

Ano, byl odhlasován rozpočet na příští rok, což je jeden z nejdůležitějších dokumentů města, na kterém závisí městské časti a příspěvkové organizace města, což je znamení, že město setrvačností zaplaťpánbůh jede dál. Ale signál, který zastupitelstvo včera vysílalo pro své město, byl zoufalý.

Asi nemá cenu komentovat volbu náhradního „zimního“ primátora, protože toho už je plný internet, nemá cenu komentovat přerušení tisku o auditech, kdy „kladivo spravedlnosti“ Hana Marvanová opět nezvládla zadání, které si zadala sama. Jde o to, jaký signál se vysílá zaměstnancům úřadu, městským organizacím, obyvatelům, zkrátka městu.

Když si přiznáme, že politika je způsob, jak se pracuje s mocí, tak z tohoto pohledu by se včera člověk rozplakal. Je zcela přirozené, že po volbách se přenastavují role ve hře koalice – opozice, nicméně konečný vítěz není ten, který má nejlepší volební výsledek, ale ten, který je schopen s ostatními domluvit spolehlivou většinu. A k domlouvání většiny patří umění komunikace, umění kompromisu, vědomí priorit a také samozřejmě taktika a zdravé sebevědomí. To jsou předměty, za které se vystavuje vysvědčení, a ve kterých vítěz voleb dostal včera nedostatečnou.

Takže jaký bude rok 2023? No v každém případě politicky nejistý. A že Praha v minulosti přežila už mnohem větší průšvihy, tak to je jen slabá náplast.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných