Petr Zeman (BEZPP): Jsem pán věží

09. 01. 202318:21
Petr Zeman (BEZPP): Jsem pán věží
foto: Facebook Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a MČ Praha 14, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 7. ledna k pražským věžím

Tak už víte, že si musím v práci dávat pozor, abych nespadl do vykopaného hrobu, ale asi netušíte, že jsem pán věží. Teda moc to nekřičím, ale občas si to statečně, třeba někde ve prázdném výtahu, řeknu i nahlas. Fakt bych nevěřil, že po tak dlouhé době po volbách budu stále ještě předsedou dozorčí rady Prague City Tourism a.s. No ale v budově magistrátu je to ještě větší divočina, tak co už.

Akciovka dělá spoustu zajímavých věcí, a jednou z nich je správa a provozování pražských věží. Petřínská rozhledna, Staroměstská a Malostranská mostecká věž, Prašná brána, Svatomikulášská zvonice, Novoměstská vodárenská věž a samozřejmě Staroměstská radnice. Tak už chápete, proč jsem ten…no však už víte.

A proč to říkám právě dnes? No, protože do rodiny pražských věží právě přibyla Astronomická věž Klementina. Ta sice nepatří Praze, ale Národní knihovně, ale ta moc dobře ví, že nikdo lepší na věže v Praze prostě není, než právě PCT. Takže pokud do Klementina, tak na jaře do Astronomické věže s PCT a.s.

No, ale pokud máte polechtané ego, tak si buďte jistí, že dostanete brzo uzemňováka. To takhle jdete z dozorčí rady, kde se vám dostane spousty analýz, sofistikovaných předpovědí, grafů o úspěšnosti reklamní kampaně a hned vedle sídla narazíte na frontu turistů, která zde trpělivě čeká, až se budu moci podívat na ….knihy! Jasně, knihy poskládané do uměleckého díla, ale to dílo tu stojí…19 let (sic!). No a stočí jedna přiblblá sociální síť, co se jmenuje podobně jako známé mentolové bonbónky - a je vymalováno!

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných