Petr Zeman (BEZPP): Křižík by snad i zatleskal

04. 05. 202215:06
Petr Zeman (BEZPP): Křižík by snad i zatleskal
foto: Se svolením Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 3. května ke kulturně - komunitnímu středisku ve vozovně Orionka

Myšlenka zřízení kulturně - komunitního střediska mě napadla, když jsme na procházce spolku Prázdné domy provázeli po vilové čtvrti Vinohrady. Vzpomínám si, že když jsme zvenčí obcházeli tento areál, říkal jsem vycházkářům, že pokud je zajímá industriál a nechtějí dopustit, aby se už jen uvažovalo o bourání téhle budovy, je třeba se o ní začít zajímat teď, je třeba přemýšlet o jejím budoucím využití a je potřeba kontaktovat město, protože bývalá Křižíkova remíza patří Dopravnímu podniku, který zas vlastní město.

Určitě jsem nebyl jediný, kterého to napadlo, já měl ale výhodu v tom, že za rok od této procházky jsme se probojovali do vedení magistrátu, že se radní pro kulturu stala Hanka Třeštíkova a náměstkem primátora pro dopravu Adam Scheinherr. A oba dva nebylo vůbec těžké přesvědčit, že se má tento zbytný majetek použít pro skvělo věc, která se teď konečně začíná rýsovat. Díky.

Trvalo to velice dlouho, ještě rozhodně není vyhráno, ale postupuje to! A to je skvělé. Křižík by snad i zatleskal. Díky všem, co se podíleli, díky mým asistentkám Petře Špačkové a Alžbětě Stránské, které s tím měly hromadu práce.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných