Petr Zeman (BEZPP): Květiny z Afriky? Raději české, ekologické

06. 06. 202308:59
Petr Zeman (BEZPP): Květiny z Afriky? Raději české, ekologické
foto: Facebook Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a MČ Praha 14, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 2. června ke květinám na hřbitovech.

Včera jsem byl na výstavě květin. A proč vám to říkám? Tak zaprvé to bylo moc pěkný a zadruhé je to předzvěst toho, co se bude na hřbitovech dít. Výstavu totiž uspořádala příspěvková organizace Hřbitovy a pohřební služby hlavního města Prahy.

Kolem pohřbů je spousta květin a to je samozřejmě dobře. Ale úplně dobře není, že jsou to většinou květiny, které k nám doputují třeba až z Afriky. Pokud jste o tom ještě neslyšeli, doporučuji se porozhlédnout po internetu, možná se budete divit, jako jsem se před časem divil já. Květiny z Afriky jsou nádherné, ale uhlíková stopa je za nimi opravdu dlouhá.

My nejsme ti, co mají někoho vychovávat, ale je vlastně až naší povinností nabídnout alternativu. Přece jen se objevuje poptávka po udržitelných květinách a samotné hlavní město o udržitelnosti píše, kde jen může.

Vystavovali jsme tedy kytice z květin místních, pěstovaných ekologickým způsobem. Ale protože lokální květiny mají i svá omezení - namátkou dodavatelé nejsou schopni dodávat ve větších objemech, nabídka je velice závislá na sezóně, tak jsme si potřebovali vyzkoušet, zda o ně bude zájem. Chceme totiž nabídku těchto květin začlenit do našeho sortimentu.

Výstava se povedla velice, tak nám držte palce, abychom teď úspěšně nastavili veřejnou zakázku na dodávky květin a lidi si lokání květiny kupovali.

A díky všem, co se přišli podívat.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných