Petr Zeman (BEZPP): ODS se na Metropolitní plán kouká nedůvěřivě

03. 05. 202307:30
Petr Zeman (BEZPP): ODS se na Metropolitní plán kouká nedůvěřivě
foto: Facebook Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a MČ Praha 14, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 1. května k Metropolitnímu plánu.

Bude Metropolitní plán? Poznámky zastupitelské.

Na zastupitelstvu, které probíhalo minulý čtvrtek, jsem využil debaty u prvního bodu, který předkládal Petr Hlaváček. Jsme totiž více než sedm měsíců po komunálních volbách a až teď se poprvé na zastupitelstvu projednávají změny územního plánu. A nejde o změny nějak světoborné, jde o šest drobnějších území. Ale asi budu muset zvolnit, stále jsem si nezvykl na změnu tempa, máme novou koalici. A tak jsem se ptal.

Vlastně o nic by nešlo, pokud by pomalejší tempo změn znamenalo, že se intenzivně pracuje na novém územním plánu Prahy – plánu Metropolitním.

A právě to mě zvedá ze židle: pokud by se totiž šláplo do pedálů, bylo by možné nový územní plán Prahy přijmout ještě v tomto volebním období – a to včetně dalšího kola veřejného projednání. Nicméně žádné šlapání do pedálů se nekoná, žádná horečná jednání s městskými částmi na politické úrovni, žádný harmonogram na tabuli. Není tajemstvím, že ODS se na MP kouká už delší dobu nedůvěřivě, ale potom se tedy ptám, proč trvala povolební jednání takovou dobu, pokud na takové zásadní věci není dohoda. Nebo už neplatí, že rozvoj města je prioritou?

Z procesního pohledu je vše v pořádku, v současnosti probíhá vypořádávání připomínek z druhého veřejného projednání, ale to je pohled zvenku. Pokud bych to měl nějak srovnat, je to podobné, jako když se právě vyhodnocuje architektonická soutěž, ale zároveň ve vzduchu cítíte nevůli dům postavil.

Možná se změna kurzu nekoná, ale ve vzduchu to cítit je. Ale třeba to je jen mým nosem…

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných