Petr Zeman (BEZPP): Praha na kapačkách

19. 11. 202210:30
Petr Zeman (BEZPP): Praha na kapačkách
foto: Facebook Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 16. listopadu k povolebním vyjednáváním

Město se nezastaví, ale je jasné, že současná politická situace mu nesvědčí. Nové zastupitelstvo je ustaveno, stále ale rozhoduje stará rada, protože nové vedení města nebylo zvoleno. Vítězové voleb nejsou schopni postavit novou koalici, ale to jim nebrání v tom, aby povykovali radu města, že už nemá co rozhodovat, protože přece nemá politický mandát. Chce se mi říct: „Sakra, tak přestaňte povykovat a prostě složte novou radu. Začněte už konečně to město řídit, začněte pracovat“.

Dle mého není problém ve střídání politických elit ve vedení města, problém je v nejistotě. V tom, že město jako celek ztrácí sílu. Vůči svým obyvatelům, vůči svým podřízeným organizacím, vůči městským částem a samozřejmě také vůči samotnému úřadu. Bylo by skvělé říct, že úřad vlastně politické vedení nepotřebuje, a dokonce to je do jisté míry pravda, ale mezičas nesmí trvat dlouho.

Město musí rozhodovat, budoucí vedení čekají těžká a nepopulární rozhodnutí. Pokud se vše bude rozhodovat způsobem jako probíhají současná koaliční jednání, no tak to POTĚŠ KOŠTĚ.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných