Petr Zeman (BEZPP): Titulek si člověk nevybírá

01. 06. 202208:30
Petr Zeman (BEZPP): Titulek si člověk nevybírá
foto: Se svolením Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 31. května k rozhovoru pro Deník

Rozhovor o tom, na čem pracuji a taky o tom, co bych dělat chtěl. Ale protože si člověk titulek nevybírá, musím jej trochu vysvětlit.

Památky mám rád, pokud by tomu tak nebylo, tak bych konec konců nespoluzakládal spolek Prázdné domy, to je jasné. Ale jak se tak pohybuji kolem územního rozvoje a stavění, nemohl jsem si nevšimnout, že se občas lidé od památek zavřou do svých kanceláří a potom vydají stanovisko, které je verdiktem, nikoliv výzvou pro další dialog. Tak je nastaven systém. Pokud se rozhodnutí týká zachování určité matérie (např. způsob opravy kulturní památky), budiž, ale pokud se památkové orgány vyjadřují k urbanismu, k nové architektuře, či řešení veřejných prostranství, vždy by mělo jít o dialog. Chceme stromy v ulicích, chceme pojízdné chodníky, chceme dostavět proluku, chceme úpravu nábřeží? Pojďme tedy debatovat, neschovávejme se odborná vyjádření. Dle mého se situace lepší, ale jde to velmi pomalu, barikády se opouštějí nesnadno.

Tak proto ten poněkud zjednodušující titulek.

A mezi námi, nový přístup k ochraně staveb si zasluhují nejen památky. Ale to až jindy. To si zas budeme povídat o poněkud zamrznutých investorech.

Publikováno se souhlasem autora

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných