Petr Zeman (Praha sobě): Každá změna ve městě stojí spousty energie

13. 08. 202307:01
Petr Zeman (Praha sobě): Každá změna ve městě stojí spousty energie
foto: Se svolením Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a MČ Praha 14, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 10. srpna k Negrelliho viaduktu.

Tohle není světlo na konci tunelu, tohle je prostor pod obloukem Negrelliho viaduktu, kde se buduje první testovací buňka projektu oživení celého území. Teda vlastně to tak trochu světlo na konci tunelu je.

Každá drobnost, každá změna ve městě stojí spousty energie. Město, vlastníci pozemků, nejrůznější technické normy, obyčejná lidská lenost, cílená obstrukce, veřejnost, rozpočtová pravidla, MČ, veřejné zakázky - to všechno komplikuje situaci. A ještě mnoho dalšího. Kdykoliv se setkám na procházce s něčím, co funguje, a tím nemyslím jen, že to je dobře vyprojektované nebo opravené, ale kde je třeba jen pořádek, kde město zkrátka žije životem, tak vždy za tím hledám konkrétního člověka, který komplikovaným procesem prošel. Někdy není sám, někdy mu pomůže shoda dobrých okolností, ale vždy ho tam najdete. Člověk, co se zasloužil, člověk, co to odpracoval. Nemusí jít o projektanta, nemusí jít o úředníka, nemusí jít politika, ale někdy může. Nedávno vyšel rozhovor s Adamem Schreinherrem (viz zde) a ten to popisuje ze svého pohledu a ze své zkušenosti naprosto přesně.

Ale zpět k oblouku, kde vzniká infocentrum k celému projektu, protože není malých úkolů. Možná rozsahem ano, ale nikoliv významem. Docela by mě zajímalo, kde je tím konkrétním člověkem, který má největší podíl na této realizaci. Sice tuším, kdo by to mohl být, ale nechám si poradit.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných