Petr Zeman (Praha sobě): Masaryčka má i plusy

28. 07. 202307:33
Petr Zeman (Praha sobě): Masaryčka má i plusy
foto: Se svolením Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a MČ Praha 14, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 21. července k zástavbě u Masarykova nádraží.

Zástavba u Masaryčky asi nenechává nikoho v klidu, nicméně už skoro stojí a včerejší hádky a dohady se brzo stanou minulostí. Protože jsem byl s událostmi kolem stavby v minulosti v těsnějším spojení, tak je řeknu, že do budoucna stále vnímám riziko, že v podstatě celou jednu stranu ulice tvoří jeden dům a nejsem si jist, jak se časem dokáže vyrovnat s proměnami, kterými město a společnost procházejí. Zkráceně řešeno, myslím, že řada domů jednotlivých majitelů by reagovala na budoucí změny spolehlivěji.

Ale jsou tu nepopiratelné klady:

Oceňuji práci se zelení na střešních terasách, ale hlavně v ulici Na Florenci a na tvořícím se zatím bezejmenném náměstí v Havlíčkově ulici. Dobře zasazené stromy podle nových pražských standardů, pečlivý výběr druhů dle jejich stanoviště, stěrkové trvalkové záhony, vyřešené zasakování

Jsou použity kvalitní materiály jak na veřejné prostory, tak do interiérů objektu. Vstupní hala bude velkorysá, jak to ostatně kdysi bývalo.

Nový vzhled ulice Na Florenci a přestavba nevzhledného parkoviště na budoucí náměstí. Možná si vzpomenete, že jsem tady informoval o nové soutěži na náměstíčko a jsem moc rád, že se už teď ukazuje, jak dobrá to byla volba

A na závěr, co mi přijde úplně nejlepší – to je práce s nádražním prostorem. Nová budova se ho vůbec neštítí a nevznikne tedy něco, co známe z jiných měst – jakýsi rub města, tj. prostor, který sice potřebujeme, ale tak nějak se snažíme zavřít očí, když ho procházíme. Už teď je vidět, že to bude velká změna, přestože stále stojí nevzhledná budova skladu u nádraží a platforma, která překryje část nástupišť, je zatím jen v plánech.

Až budete stát jednou na bezejmenném náměstí, kde budou vzrostlé stromy a za nimi rovnou z ulice uvidíte nastupovat lidi do vlaku, tak se ozvěte. Jestli jsem měl dnes pravdu, nebo ne.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných