Petr Zeman (Praha sobě): Výstaviště na půl cesty k dokončení

18. 09. 202321:10
Petr Zeman (Praha sobě): Výstaviště na půl cesty k dokončení
foto: Se svolením Petra Zemana/Petr Zeman

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Člen zastupitelstva hl. m. Prahy a MČ Praha 14, zvolený na kandidátce Praha Sobě na svém Facebooku 17. září ke kontrolnímu dni na Výstavišti.

POZOR, KONTROLA.

Když někde nějakou dobu pracujete, holt to občas musíte jít zkontrolovat. To dá rozum.

Proto jsem si dnes udělal kontrolní den na Výstavišti. Moje žena se domnívá, že jsem tam zamířil, protože jsem si chtěl už taky Štvanickou lávku přejet na kole, ale tak to není. To by nedávalo rozum.

Tak Pavilon Prahy, který možná spíš znáte jako Lapidárium Národního muzea, má opravenou střechu a fasádu. Což je skvělé, alespoň už nebude kapat voda na originál Mariánského sloupu a na pomník Radeckého (ten je mimochodem od bratří Maxů, jejichž hrob na Olšanech čeká na adopci).

Nové křídlo Průmyslového paláce zvedá odvážné nosníky do výšky a já se nemohu dočkat otevření. Rekonstrukce střední haly a východního křídla pokračuje.

Spirála se nachází v mezifázi, čeká na firmu, která rekonstrukci dokončí. Těšil jsem se, že se rekonstrukce dokončí ještě v minulém volebním období, ale se stavbami jsou problémy. Vždyť to znáte.

Křižíkovy pavilóny jsou dokončeny a čekají na zátěžovou zkoušku populární soutěže Star Dance, zelené střechy se nejspíš dokončují, ale tam jsem se nedostal, abych se mohl přesvědčit. Samotná Křižíkova fontána čeká na rekonstrukci, už aby se to rozjelo.

Na svůj čas čeká i vstupní prostor, na jiných místech je již nezničitelná žulová dlažba. Ale to už se také plánuje. Stejně jako rekonstrukce Malé sportovní haly. Velká je bohužel ještě pár let mimo hru, tzn. je dlouhodobě pronajata.

A pokud mám být i kritický, tak řeknu, že zeleň musí být to, na co se musí vedení Výstaviště v budoucnu soustředit.

No a na zpáteční cestě jsem to vzal přes Tržnici. Tu stavební ruch teprve čeká, nicméně rekonstrukce Jateční burzy je v plném proudu. Ale je třeba říci, že po dlouhých letech je Tržnice skvěle uklizená a její stav se postupně zlepšuje.

Jsem optimistou.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných