Sněmovna: Pozitivní test v nejhorší moment. Čeká se na další výsledky

15. 01. 202211:01
Sněmovna: Pozitivní test v nejhorší moment. Čeká se na další výsledky
foto: Hans Štembera / PrahaIN.cz/Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Když starosta Prahy 6 Ondřej Kolář nechal odstranit sochu maršála Koněva, vtipkoval na sociální síti, že sovětský vojevůdce musel pryč, protože neměl roušku (na jaře 2020 byly povinné i venku). Nyní mnohé napadne něco o karmě, protože starostovi, který se stal mezitím poslancem, vyšel pozitivní test zrovna v době, kdy ve sněmovně došlo na jeho vysněné téma.

„Dva roky nic a teď, když máte ve sněmovně hlasovat o něčem tak prospěšném, jako je korespondenční volba, tak si ňákej Omikron řekne, že leda prd,“ napsal poslanec a starosta na Twitter v pátek, doplněno o několik rozčílených smajlíků.

Test si prý udělal sám doma ve čtvrtek večer, když přišel z Poslanecké sněmovny. Tam prožila dvoustovka poslanců pospolu asi 36 hodin v kuse při projednávání důvěry Fialově vládě, přerušené mimořádnou schůzí k financování vládního hnutí STAN.

„Normálně jsem tam fungoval, Když jsem ale přišel večer domů někdy v jedenáct, tak jsem si strčil špejli do nosu a ukázalo mi to pozitivitu, takže jsem šel hned ráno na PCR test,“ sdělil poslanec deníku Blesk.

Ten jako místopředseda Evropského výboru patří k propagátorům korespondenční volby z ciziny, která se měla ve sněmovně projednávat právě v pátek. Lze tedy pochopit jeho zklamání. Nakonec ale nemusel smutnit, obstrukce opoziční SPD znemožnily, aby se téma vůbec začalo projednávat.

Pokud by poslancovu pozitivitu potvrdila i metoda PCR, přivodil by tím nejspíš horké chvilky pražským hygienikům. Ti by museli rozhodnout, jak naložit s poslanci, kteří s infekčním Kolářem přišli do styku. Je známo, že v jednacím sále sedí dvě stovky zákonodárců na velmi malém prostoru pohromadě mnoho hodin.

Poslanec Kolář na svém FB po hlasování o důvěře, 13. ledna, 20:23

Tak jsme se všichni nakonec dočkali. Bylo to dlouhé, ale stálo to za to – dneska jsme konečně vyslovili důvěru vládě, která si ji fakt zaslouží.

Nemá smysl si nic namlouvat, následující léta nebudou jednoduchá. Neumím si ale představit, že by to uměla jiná vláda řešit líp než tahle, která má jasnou důvěru, obejde se bez hlasů komunistů a obrací se k Evropě. Osobně budu dělat všechno pro to, aby i během letošního předsednictví České republiky Radě EU byla naše země pro partnery čitelná jako za Havla a zahraniční politiku měla sebevědomou jako za Schwarzenberga.

 

„Myslím, že by to mělo být v pohodě. Celou dobu máme respirátory. I když je pravda, že nás tam je hodně, ale ta pravidla tam máme opravdu tvrdá,“ dodal pro Blesk Kolář.

Sedmatřicetiletý Ondřej Kolář byl vždy propagátorem zodpovědného přístupu k pandemii. První dávku dostal v květnu a spojil ji s agitací na své sociální síti. „Nedělám to proto, abych dostal lítačku, brko nebo pivo zdarma jako motivační bonus. Dělám to proto, že mám odpovědnost a protože chci, aby tenhle průšvih co nejdřív zmizel,“ vysvětloval, přičemž se vysmál všem „odmítačům, konspirátorům a šiřitelům strachu v čele s poslancem Volným a rodinou Klausových.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných