Postřehy Štěpána Mareše: Danuše Nerudová jako odvážná školačka

30. 05. 202416:12
Postřehy Štěpána Mareše: Danuše Nerudová jako odvážná školačka
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Danuše Nerudová

(XXXVII.díl) PrahaIN.cz se dohodla na spolupráci s kreslířem Štěpánem Marešem. Jeho práci mají fanoušci spojenou především s komiksem Zelený Raoul. Pro čtenáře našeho serveru bude v podobě svých originálních postřehů pravidelně komentovat celospolečenské dění.

Danuše Nerudová je jedničkou kandidátní listiny Starostů a nezávislých do voleb do Evropského parlamentu, které se v Česku konají v pátek 7. června a v sobotu 8.června, Česká republika bude mít 21 zástupců.

Nerudová se netají tím, že má velké cíle. Kromě toho, že chce být europoslankyní, by ráda také post eurokomisařky. Oboje najednou ale vykonávat nelze, v případě, že by se eurokomisařkou stala, vzdala by se prý postu poslankyně.

Dá se však předpokládat, že pokud by ji STAN přeci jenom na post eurokomisařky navrhl, podporu ve vládě nezíská.

Server SeznamZpravy.cz začátkem května informoval, že i Danuše Nerudová v minulosti publikovala v takzvaných prédátorských časopisech. Ze stejného důvodu se nestal ministrem pro vědu, výzkum a inovace Pavel Tuleja. Nerudová články publikovala v letech 2009 až 2015, když působila na brněnské vysoké škola jako proděkanka a poté jako prorektorka. Připustila, že šlo o selhání.

Jejím podporovatelem je předseda hnutí Vít Rakušan, ten podle Mareše cítí, že to asi nevyjde. Kreslíř nezapomněl vyobrazit velkou podporovatelkou STAN herečku Evu Holubovou, jejíž syn je na stejné kandidátce.

 

Zdroj: Štěpán Mareš pro PrahaIN.cz

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných