Postřehy Štěpána Mareše: Kdo neskáče, není Čech. A to se v Bruselu nelíbí

28. 05. 202411:06

(XXXVI.díl) PrahaIN.cz se dohodla na spolupráci s kreslířem Štěpánem Marešem. Jeho práci mají fanoušci spojenou především s komiksem Zelený Raoul. Pro čtenáře našeho serveru bude v podobě svých originálních postřehů pravidelně komentovat celospolečenské dění.

Češi se v neděli stali mistry světa v hokeji. V dramatickém finálovém zápase porazili Švýcarsko 2:0. První dvě třetiny přitom nepadla branka, až ve 49. minutě skóroval David Pastrňák, devatenáct sekund před koncem pak David Kämpf zvýšil skóre na jasných 2:0.

Celá O2 arena pak slavila zlato, které Češi získali po 14 letech. Tisíce fanoušků také sledovaly zápas na Staroměstském náměstí, pořadatelé odhadovali, že jich na místě bylo zhruba patnáct tisíc.

Letošní mistrovství se také zapsalo do historie největší návštěvností. Rekord z roku 2015, kdy zápasy v Praze a Ostravě navštívilo 797.727 diváků, byl překonán o 56.037 lidí. Na semifinále mezi Českem a Švédskem přišlo do vyprodané O2 areny 17 413 diváků, beznadějně vyprodané bylo i finále. Informovala o tom například ČTK.

Po vítězném zápase zněl na různých místech celé republiky legendární pokřik Kdo neskáče není Čech, hop, hop, hop.

Právě na ten se ve své kresbě Štěpán Mareš zaměřil.

Finálové utkání ve sky boxu sledoval totiž také premiér Petr Fiala (ODS) či prezident Petr Pavel. A oba dva si vzal kreslíř na paškál.

Zdroj: Štěpán Mareš pro PrahaIN.cz