„Praha se nesmí stát městem pro bohaté.“ Piráti odstartovali kampaň

21. 05. 202617:10
1 min. čtení
„Praha se nesmí stát městem pro bohaté.“ Piráti odstartovali kampaň
foto: PrahaIN.cz/Zahájení kampaně Pirátů na Pankráci

Nedostupnost bydlení, veřejná doprava, zdravé životní prostředí a systematický boj proti korupci. To jsou hlavní témata, s nimiž jdou do pražských komunálních voleb Piráti. Svou kampaň zahájili ve čtvrtek odpoledne v Centrálním parku na Pankráci.

„Mnoho mladých rodin se cítí být vytlačováno z Prahy. Obecních bytů je málo, vlastní bydlení si nemůže dovolit skoro nikdo, pokud mu výrazně nepomůže rodina. Nájmy šplhají do astronomických výšin a ceny ještě zvyšuje vysoká koncentrace Airbnb a prázdných bytů,“ uvedla kandidátka na primátorku Tereza Nieslerová. 

Zdůraznila, že Praha se nesmí stát městem jen pro bohaté“.

Piráti prý mají plán

Piráti slibují, že během příštího volebního období postaví několik tisíc městských bytů, které pronajmou mladým rodinám, samoživitelům, ale také profesím, jako jsou učitelé či zdravotní sestřičky.

„Nejsou to žádné vzdušné zámky. Už dnes má Pražská developerská společnost rozpracované desítky projektů na městských pozemcích. Máme promyšlené i financování nové výstavby, abychom nemuseli zatěžovat městský rozpočet,“ prohlásil pražský radní pro majetek Adam Zábranský (Piráti).

Mimo jiné chtějí vytvořit nové čtvrti se zrychlenou výstavbou bydlení či poskytnout městským částem finance na nové byty a rekonstrukce stávajících.

 „Stejně důležité je posunout i soukromou bytovou výstavbu. Naším cílem je skrz kvalitní územní plánování dosáhnout toho, že se v Praze bude stavět 10 tisíc bytů ročně. Dnes povolování nových staveb trvá absurdně dlouho. Proto prosazujeme akcelerační zóny,“ doplnil Zábranský.

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy