foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Vít Rakušan
Pražské hnutí STAN ve čtvrtek v ulicích metropole zahájilo kontaktní předvolební kampaň. Kandidáti a dobrovolníci v ulicích debatovali s obyvateli, v plánu je účast na dobrovolnických akcích. ČTK to v tiskové zprávě sdělila mluvčí pražské organizace hnutí Šárka Kuželová.
Celostátně hnutí zahájilo hlavní fázi kampaně pod názvem Dobrá kampaň minulé pondělí s tím, že místo billboardů bude dávat peníze ze svého předvolebního rozpočtu na konkrétní dobročinné účely.
„Naši kandidáti se chystají celý červen věnovat dobrovolnické činnosti a již brzy společně představíme první konkrétní akce. Těší mě, že díky tomu mohu být sám sebou a otevřeně mluvit o tématech, která jsou mi blízká,” uvedl lídr pražské kandidátky hnutí Karel Dvořák. Dodal, že se dlouhodobě věnuje problematice dětí, jejichž rodiče jsou ve výkonu trestu odnětí svobody.
Dvojka pražské kandidátky Olga Hromasová uvedla, že se chce zaměřit na transparentnost, podporovat regionální rozvoj a klást důraz na sociální politiku a péči o seniory. „Právě důstojné podmínky pro starší generaci a řešení sociálních problémů vnímám jako klíčové pro zlepšení kvality života nás všech,” uvedla.
Předvolební setkání s voliči bude podle Kuželové hnutí pořádat na různých místech v hlavním městě a nabídnou příležitost k neformálním rozhovorům s kandidáty, diskusím o konkrétních tématech a sdílení podnětů. Nejbližší setkání se uskuteční v pátek ráno na náměstí Míru a v neděli na akci k dětskému dni na Karlínském náměstí, dodala mluvčí.
STAN svou letošní kampaň označilo za alternativu k vykreslování černých scénářů nebo lhaní o konkurenci. Předseda hnutí Vít Rakušan na posledním sněmu řekl, že STAN využije maximálně dvě třetiny devadesátimilionového limitu, který mají strany k dispozici na volební náklady. Peníze chtějí Starostové v první fázi kampaně místo billboardů využívat k příspěvkům a propagaci sbírek na pomoc konkrétním lidem i ke zviditelnění problémů.
Starostové v minulých sněmovních volbách kandidovali v koalici s Piráty, která získala asi 15,6 procenta hlasů a 37 mandátů, z nichž drtivou většinu v důsledku kroužkování obsadili zástupci hnutí STAN. V Praze koalice dostala asi 22,6 procenta hlasů a šest mandátů, z toho čtyři připadly Starostům. Letos budou obě strany kandidovat samostatně.