Primátor miluje Prahu 11. Kandidovat ovšem bude v Praze 10. Lidé nechápou

15. 08. 202212:31
Primátor miluje Prahu 11. Kandidovat ovšem bude v Praze 10. Lidé nechápou
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Primátor Zdeněk Hřib

Na Facebooku existuje skupina Žít Jižňák. Má „ukazovat pravdu, jak vypadá skutečný život obyvatele Jižního Města.“ Na Praze 11 žije i primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Jenže právě zmíněná facebooková skupina sdílela informaci, že Hřib, ač říká, že je doma na Praze 11, figuruje na kandidátce do zastupitelstva Prahy 10, kde má trvalé bydliště.

„Zdeněk Hřib by měl občanům Prahy 11 vysvětlit, jak se ocitnul na kandidátce na Praze 10, kde údajně nebydlí. Jestli už i Piráti dělají podfuky s virtuálními kandidaturami a adresami jako šíbři od Rittiga, tak to je vážně konec,“ stojí u příspěvku na sociální síti.

Zdeněk Hřib na kandidátce Pirátu Prahy 10. Zdroj: volby.cz

Pražský primátor Hřib se skutečně k Praze 11 často hlásí. Můžeme například připomenout jeho poslední příspěvky na sociálních sítích. Je tedy otázkou, proč kandiduje na Praze 10.

„Sídliště mají své kouzlo. Třeba jako můj domovský Jižák!“ psal například nedávno na Twitteru.

Podobně se o Praze 11 vyjádřil na Facebooku, kde sdílel lavičky, které podle něj nemají být polepené reklamou, ale mají být plochou k sezení.

„Můj domovský Jižák.“

„Třeba v mé domovské Praze 11 už to udělali a vyměněné lavičky tak najdete na adresách Metodějova a Bachova nebo u metra Háje a Roztyly. A řekl bych, že to teď veřejnému prostoru prospívá o dost lépe. Děkuji Piráti Praha 11, že se starají,“ psal.

Zdeněk Hřib se do vydání materiálu k příspěvku nevyjádřil.

Vyjádřili se ale lidé.

„Pokud bude schopný manažer, tak ať je to klidně Číňan s pobytem v Kanadě. Nechápu, proč se toto pořád řeší. Bohužel, toto není příklad Hřiba. Nechápu, ale proč se řeší, kde bydlí, místo toho řešit, jak nemožně ta jeho parta Prahu řídí,“ psal například jeden. „Takže on bydlí na jedenáctce, netají se tím, ale klidně si přehlásí TRVALÉ bydliště někam, kde vůbec nebydlí?, nechápal další.

„Jako z hlediska zákona požadavky na kandidaturu splnil, ale přinejmenším morálně je to vrstva ještě někde pod bahnem… Jako primátor může klidně lhát? Já myslela, že to je parketa trochu jiné volební strany,“ uzavřela další komentující.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných