„Putin je zlatíčko," opakuje dívka. Na IG „mu“ vystavila bujné poprsí. O vraždách civilistů mlčí…

01. 06. 202205:23
„Putin je zlatíčko,” opakuje dívka. Na IG „mu“ vystavila bujné poprsí. O vraždách civilistů mlčí…
foto: Instagram.com (včetně těch uvnitř textu)/Z profilu queen.ellienhalford

Velkou pozornost vzbudila minulý týden na půdě pražského magistrátu mladá dívka. Do diskuse se přihlásila s příspěvkem, který přenesl debatu na současná ukrajinská bojiště.

Když velebila schopnosti a nelehký osud Vladimíra Putina, začal se ze zastupitelských lavic ozývat pískot, bušení i výkřiky. Redakce PrahaIN.cz následně obdržela video, kde Michaela N. své teze rozvedla.

„Nejsem žádnej blázen, ačkoli jsem se léčila na psychiatrii, jsem normální člověk. A řekla jsem to tak, jak to cejtim, protože ano, podporuji Putina a myslím to opravdu vážně," stojí za svým dotyčná žena.

Video naší redakce z 27. května 2022

„Prostě Putin je zlatíčko, je to úžasnej člověk, já ho hrozně obdivuju, že tohle všechno snáší. Nic za tím není. Moje emoce a přesvědčení, že on není žádný agresor, že je úžasný člověk," pokračovala.

„Jsme tu my, Češi, Slováci, Rusáci a dál," uvedla v souvislosti s údajným bojem proti fašismu, který podle jejich slov postihuje nejen Ukrajinu, ale rovněž evropský západ.

Její slova vyvolala bouřlivou debatu.

SPD, foto s Vašíčkem

Mnoho lidí se postavilo jak proti těmto názorům, tak proti ruskému prezidentovi. Jiní zmiňují její vztah k SPD. Nováková je podle všeho dcerou Vítězslava Nováka, metropolitního politika Okamurova hnutí.

„V roce 2015 jsem vstoupil do nově založeného hnutí SPD. Od roku 2016 jsem ve funkci předsedy regionální organizace Praha, v roce 2019 jsem obhájil na další funkční období, od roku 2016 jsem předseda oblastního klubu Prahy 8, v roce 2021 jsem obhájil na další funkční období. V politice působím šest let, nikdy jsem nebyl členem jiné politické strany," uvedl k tomu na svých webových stránkách.

Video z FB, rovněž 27. května

Michaela Nováková, na svém IG vystupující jako queen.ellienhalford, zde velmi otevřeně hovoří zejména o svých pocitech.

Nejednou se vrací k pobytu v psychiatrické léčebně, opakovaně zmiňuje plastiku prsou či liposukci. Dohledat je možné společnou fotografii se zastupitelem Robertem Vašíčkem.

„Navíc chci žít normální život a ne, aby mě nějací čů*áci pořád spojovali s Bohnicemi, tam opravdu nepatřím a s psychiatrií nechci nic mít společného, každý má právo na to začít žít normální život, ačkoliv se mu v životě nedařilo!!" uvedla v neděli.

Mrtví?

Její politické přesvědčení mířící k Rusku není podle tohoto profilu ničím novým. Úvodní fotografie obsahuje ruskou vlajku. Najít se dá taky učebnice ruštiny, ale i řada odvážných fotografií.

Na FB se objevily její citace, které ovšem PrahaIN.cz nebyla s to dohledat. Nováková na nich podle pisatele uvádí, že by chtěla být milenkou Vladimíra Putina.

Na svém IG se ovšem konkrétním následkům ruské invaze vyhýbá.

Pro úplnost dodejme, že konflikt na Ukrajině si podle médií vyžádal 10–25 tisíc zabitých civilistů, tedy nevinných lidí. Nejvíc v Mariupolu.

Jeden ze statusů na IG (bez redakčních úprav):

„Vím, že jsem hodně šmucek asi vytočila. Zhubla jsem a udělala si několik plastických operací. Já zamakala na sobě, jak vzhledem, tak teď už i co se týče duše, ta je konečně vyléčená, neberu žádný prášky a hlavně moje pozitivní mysl mě přesvědčila, že člověk není stroj a je normální cítit emoce, mít občas špatnou náladu je normální. Klasifikace údajných "nemocí" a "poruch" není vážně na místě, pokud člověk není sám sobě či okolí nebezpečný. Já sama sobě nejsem nebezpečná, na to se mám příliš ráda a ikdyž dlouho jsem nebyla nebezpečná okolí, tak myslím, že sebeobrana je v pořádku, což asi teď bude třeba mít na paměti, když mě společnost chce zabít nebo napadat kvůli tomu, že řeknu pravdu. No jo pravda je asi sprostý slovo a demokracie není demokracie ale synonymum totalitní diktatury.“

 

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných