Renáta Kašická (ANO): Vynikající dětská nemocnice na Karlově zaslouží rekonstrukci

18. 06. 202407:33
Renáta Kašická (ANO): Vynikající dětská nemocnice na Karlově zaslouží rekonstrukci
foto: Facebook Renáty Kašické/Renáta Kašická

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Zastupitelka Městské části Praha 2 za ANO na svém Facebooku 15. června k dětské nemocnici na Karlově.

Tak abych vás dlouho nenapínala a odpověděla na všechny ty soukromé otázky a tipy, co to vlastně na té fotce ze včerejška je, tak.

Malá nápověda se skrývala na mém osobním profilu v příběhu, kde jsem si cestou na svatbu na Bastionu vyfotila kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého neboli Karlov. A teď už vás to určitě trklo.

Ano, to neutěšené průčelí patří vynikající dětské nemocnici na Karlově.

Má dcera zde ležela s těžkým zápalem plic, když jí bylo 6. Byl to náročný pobyt, zejména i kvůli případům v ostatních pokojích, protože když někomu ve vedlejší místnosti umírá batole, a vy se s tou maminkou potkáte večer na toaletě, no jsou to vzpomínky, které by člověk rád vymazal, ale nějak to úplně nejde. Takže pokaždé, když procházím kolem, tak se dívám na okno, ze kterého jsme si mávali na rozloučenou, když mě po noci přijel vystřídat manžel a já spěchala domů za naším ročním synkem.

Ta budova vypadala otřesné už tehdy. Člověk se tam pomalu bál, přestože se uvnitř dějí zázraky. A po 13ti letech vypadá pořád stejně otřesně.

Nedávno jsme se o tom bavily s kolegyní Jitkou Urbánkovou, která má do systému zdravotnictví velký vhled i díky tomu, že pochází z lékařské rodiny, jaká škoda je, že Ministerstvo zdravotnictví absolutně dostatečně nepočítá s obnovou svého „majetku“. A tak jsou lékaři, ošetřující i ostatní personál nuceni pracovat v podmínkách, které se často nedají označit ani za dostačující, a pacienti a rodinní příslušníci mají často pocit, že se ocitli v lepším případě někde v padesátých až osmdesátých letech, v horších případech v knize od S. Kinga.

Samozřejmě že se asi shodneme na tom, že důležitější je vybavení, moderní přístroje apod., ale jak Jitka říká - ty moderní přístroje často ani nelze zapojit, protože pro ně neexistuje vhodná infrastruktura (IT, el. rozvody apod.).

Tak to je konec mého povzdychnutí a tímto vysílám do vesmíru přání, aby se jednou i tato krásná historická budova dočkala zasloužené rekonstrukce.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných