Renáta Zajíčková (ODS): Neuvěřitelně ubohý styl politického klání

03. 03. 202211:30
Renáta Zajíčková (ODS): Neuvěřitelně ubohý styl politického klání
foto: Se svolením Renáty Zajíčkové/Renáta Zajíčková

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Poslankyně, starostka Městské části Praha 5 za ODS na svém Facebooku 2. března k zamýšlené bilingvní výuce na Praze 5

Bilingvní výuka se v Praze 5 slibně rozjížděla. Desítky zájemců mezi rodiči, žádost podaná na ministerstvo, pracovní smlouvy s rodilými mluvčími. Nic z toho nebude. Proč?

S Prahou 6 sdílíme dobrou praxi v různých oblastech a stejně tak tomu je i v případě dvojjazyčné výuky. Na šestce s ní mají bohaté zkušenosti, a hlavně u nich roky funguje skvěle, což potvrzují spokojení rodiče. Chtěli jsme se inspirovat, proto jsem zorganizovala setkání. Slovo dalo slovo, pustili jsme se do práce.

Bohužel, problémem rozvoje školství Prahy 5 je zastupitel Šolle, který třeba bilingvní výuku sabotoval už v minulém volebním období. Brání modernizaci všeho, co není podle jeho představ zakořeněných ve staré škole. Je tak neoblíbený a zachází tak daleko, že se ho brzy zbaví samotná KDU-ČSL.

Asi proto se Šolle spojil se Senátorem Láskou, který se opět probouzí chvíli před volbami. A protože nic jiného neumí, opět vykonstruoval umělou kauzu - nepřímo obvinil a pourážel několik zapálených žen, které se na projektu s radostí podílely.

Přitom projekt bilingvní výuky je od začátku transparentní. Byl schválen radou, několikrát se projednával na veřejném školském výboru. Na školském výboru, kterého se v posledních měsících vždy tiše účastní i někdo z loutkové kandidátky senátora. Je zajímavé, že se nikdo z nich nikdy na nic nezeptal - a nejen ve spojení s bilingvní výukou, ale vůbec s ničím. Prostor k tomu samozřejmě mají, opakovaně nabízím, že ráda poskytnu podrobnosti, vyzývám je ke slovu. Ticho.

Uběhlo několik týdnů a z ničeho nic tu máme obvinění: radnice vytváří byznys pro spolustraníky. Senátor nepřímo položí pár otázek, přidá smyšlené spojení a vytvoří auru něčeho nekalého. Pravda to sice není, ale mohla by. Připomíná mi to Okamuru. Semínko nejistoty je zaseté a senátor, tak jako mnohokrát, může uměle bojovat za dobro. Neuvěřitelně ubohý styl politického klání.

Já jsem na to za ty tři roky v politice už zvyklá, ale nedivím se dámám z Toscool ani paní ředitelce, že tohle nemají zapotřebí. Od realizace projektu ustoupily. Chvíli jsem je chtěla přemlouvat, ale chtít po normálních, slušných ženách, aby se zbytečně staly terčem politických tahanic, to je nesmysl. Dobře vím, že před volbami se Láska neštítí ničeho. Škoda. K tomuhle by se slušnej chlap ani kandidáti strany, která chce pro místní udělat něco dobrého, prostě nesnížili.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných