Slovní přestřelka na PrahaIN.cz: Prokop vyzval primátora k rezignaci. „Raději vysvětlete to ložní prádlo,“ odvětil Hřib

16. 06. 202215:20
Slovní přestřelka na PrahaIN.cz: Prokop vyzval primátora k rezignaci. „Raději vysvětlete to ložní prádlo,“ odvětil Hřib
foto: Koláž PrahaIN.cz/Primátor Zdeněk Hřib a předseda pražského ANO Ondřej Prokop

VIDEO Na aktuálním jednání zastupitelstva, kde je tématem číslo jedna bývalý náměstek Petr Hlubuček, se zastupitelé opozičního ANO a ODS strefují do primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a jeho náměstka Adama Scheinherra, který má v gesci pražský dopravní podnik. Předseda pražského ANO Ondřej Prokop dokonce oba dva vyzval k rezignaci. Primátor Hřib se zase na oplátku pustil do Prokopa.

Právě primátor Zdeněk Hřib a náměstek pro dopravu Adam Scheinherr nesou podle zastupitelů z řad ODS i ANO politickou odpovědnost za celou kauzu. Sám Scheinherr se bránil tím, že to byl právě on, kdo na problémy v podniku už dříve upozornil a jako jediný je předal jako podnět policii. K tomu se ostře vyjádřil předseda pražského ANO Ondřej Prokop.

„To, že podal trestní oznámení, je samozřejmě správně, to je občanská povinnost. Nicméně pan Scheinherr potom další dva roky nedělal vůbec nic. Mohl například změnit stanovy dopravního podniku, aby zabránil dalším nekalostem. Naopak on byl jako předseda dozorčí rady zodpovědný za to, že se v dopravním podniku konaly tendry na miliardové zakázky,“ řekl Prokop a například zmínil metro D, které je podle něj předražené.

Scheinherr má podle něj odpovědnost za to, že se v dopravním podniku rozkrádal veřejný majetek a peníze daňových poplatníků a měl by okamžitě rezignovat.

A jakou odpovědnost má primátor Hřib? „Pan Hřib má tu nejvyšší zodpovědnost a měl o všem vědět. Pan primátor se vymlouvá, že tyto události šly kolem něj, že za to nemá zodpovědnost. To přece není možné, aby pan primátor nevěděl o tom, že jeho pravá ruka je zapletena do takových událostí,“ říká a dodává: „Buďto je pan primátor neschopný vedení anebo s těmi lidmi nekomunikuje. Obojí je obrovské selhání a myslím, že i pak  by měl primátor rezignovat.“

A co na jeho slova říká Zdeněk Hřib?

„Policie mě do teď nijak nekontaktovala. Je zjevné, že v té záležitosti není zapletený žádný Pirát. Jinak co se týče pana Prokopa, tak já bych doporučil, aby nejdřív vysvětlil, jak za minulého volebního období, kdy byl zastupitelem na magistrátu, získala jeho IT společnost zakázku na dodávku ložního prádla pro jeden z magistrátních domovů pro seniory,“ vzkázal Prokopovi Hřib.

S jeho obviněním jsme opět konfrontovali předsedu pražského ANO Ondřeje Prokopa.

„Pan primátor je hysterický ze svých kauz pochybných zakázek v jeho IT gesci a teď zatčením jeho pravé ruky z Rady náměstka primátora Petra Hlubučka. Je pravdou, že firma, ve které mám menšinový podíl, před lety dodala ložní prádlo pro domov seniorů v hodnotě asi 150 tisíc korun, a to v souladu se všemi zákony a směrnicemi. Pokud to pana primátora tak moc frustruje, ať se na mě obrátí a já poprosím společníky ve firmě, aby nějaké povlečení darovali jeho rodině,“ uzavírá Prokop.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných