Štáb Karla Diviše: I přes slabý volební výsledek panuje příjemná atmosféra

14. 01. 202316:17
Štáb Karla Diviše: I přes slabý volební výsledek panuje příjemná atmosféra
foto: Radim Bača pro PrahaIN.cz/Karel Diviš přichází do svého štábu

Volební štáb Karla Diviše se nachází v holešovické kavárně Vnitroblock. Na místo dorazila i redakce PrahaIN.cz.

Na místo jsme dorazili ve chvíli, kdy se kavárna začala postupně naplňovat. Prostor je otevřený a designové velmi zajímavý. Kromě jedné prosklené místností, kde je vytvořeno provizorní televizní studium, je tady i horní patro, to slouží jako chill zóna.

Na místě jsou i novináři, kteří zpovídají ostatní účastníky dnešního vyhlašování výsledků.

Mezi přítomnými jsou od začátku rodiče Karla Diviše. „Přeji mu ten nejlepší výsledek. Jaký ovšem bude, to si teď neodhadnu představit,“ říká maminka Jitka Divišová na otázku, jak vidí naděje svého syna. Naopak otec Diviše to vidí jasně. „Bude třetí, maximálně čtvrtý, jinak to ani nejde,“ odpověděl s úsměvem na tváři. Dorazit by měli i synové Karla Diviše.

Diviš si pro hosty připravil studený i teplý bufet

Pro hosty je v kavárně připraven studený bufet, ten nabízí například hovězího tatarák, tortilly, sýry a další uzeniny. Dle blažených výrazů všech návštěvníků je evidentní, že jsou všichni s výběrem pokrmů spokojeni. Ve čtyři hodiny se navíc otevře i teplý bufet.

Kandidát na prezidenta Diviš dorazil dle plánu

Ve dvě hodiny se začínají po celé republice sčítat hlasy. V kavárně se pozornost všech hostů upřela na televizi, kde jsou vidět průběžné výsledky sčítání. Zhruba po půl hodině doráží plánovaně Karel Diviš. „Cítím se dobře. Je to vrchol cesty, kterou už nějakou dobu postupuji. Úspěch by pro mě byl nad 10 procent, zklamání zase pod 3 procenta,“ řekl prezidentský kandidát, než odešel pozdravit své rodiče a další hosty.

Do druhého kola nepostoupí

Zhruba v půl čtvrté je sečteno více než 60 procent. A už je zcela jasné, že Karel Diviš do druhého kola nepostoupí. Ve tvářích Divišových je vidět, že volební výsledek, který zatím činí 1,36 procenta, není úplně podle představ. Zklamání je ale vidět u všech hostů, a to i přes dobrou atmosféru, která ve Vnitrobloku panuje.

Kdo naopak do druhého kola postoupí je duo Andrej Babiš a Petr Pavel. Oba se utkají za 14 dní ve druhém kole. 

Ve volebním štábu Karla Diviše. Foto: Radim Bača, PrahaIN.cz

V půl páté svolal Karel Diviš tiskovou konferenci. „Jsem mírně zklamán. Výsledek jsem čekal lepší. Určitě mi nepomohlo ani těch 18 dní, kdy jsem plánoval kontaktní kampaň, ve které jsem si opravdu věřil,“ zdůrazňuje Diviš období, kdy byl z boje o prezidentský post vyřazen.

Svou podporu vyjádřil pro druhé kolo prezidentských voleb Petru Pavlovi. Sdělil také, že se po nějakém odpočinku hodlá vrátit do nějaké veřejné pozice. O post ministra prý ale nestojí.

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných