Stanislav Nekolný (ANO): Za plyn si připlatíme, hned dvakrát

30. 04. 202211:30
Stanislav Nekolný (ANO): Za plyn si připlatíme, hned dvakrát
foto: Facebook Stanislava Nekolného/Stanislav Nekolný

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Radní Městské části Praha 18, člen zastupitelstva hl. m. Prahy za ANO na svém Facebooku 28. dubna k finanční injekci pro Pražskou Plynárenskou

Zastupitelstvo hlavního města dnes schválilo finanční injekci ve výši přes 2 mld. Kč pro Pražskou Plynárenskou. Co to znamená? Budeme mít plyn - to je ta dobrá zpráva.

Ta špatná je v tom, že si za něj připlatíme a to ne jednou ale hned dvakrát. Poprvé z našich daní v injekci, kterou dala Praha Plynárenské a podruhé v konečné ceně plynu. Ta vzroste o neuvěřitelných 39%.

Ano, určitě je na vině mezinárodní situace a válečný konflikt na Ukrajině ale ne tak docela. Problémy hlásila Pražská Plynárenská totiž už před začátkem konfliktu na Ukrajině a došlo to bohužel až do této fáze.

Kdo mohl za příčinu problémů Pražské Plynárenské ještě před invazí Ruska na Ukrajinu?

Pražská Plynárenská byla dlouhodobě zisková a odváděla do rozpočtu města slušné dividendy. Bohužel koalice primátora Hřiba měla potřebu vyměnit vedení Plynárenské a dosadila na místo možná schopné lidi, ale absolutně bez zkušeností z plynárenství. Ziskový podnik tak začal pomalu ale jistě upadat a ukrajinská krize už byl jen spouštěč dlouhodobějšího a hlubšího problému.

Teď za tenhle personální přešlap zaplatíme my všichni žijící v Praze.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných