„Takhle se nedá vést ani spolek včelařů.“ Starostové tepou primátora a radní

25. 03. 202205:45
„Takhle se nedá vést ani spolek včelařů.“  Starostové tepou primátora a radní
foto: Facebook Davida Vodrážky/David Vodrážka

Diskuse okolo podpory městských částí ze strany hlavního města nabírá na obrátkách. Vyjádření starostů a dalších politiků z městských částí, zejména těch za ODS, se stupňují. Zatímco mnozí vedení Prahy vytýkají, že si přivlastňuje zásluhy a přitom přenáší odpovědnost na pražské radnice, někteří si neberou žádné servítky.

„Zažil jsem povodně, zažil jsem rozvodněný Botič, zažil jsem spoustu mimořádných situací, ale vždycky jsme měli alespoň elementární důvěru v krizový štáb města, a to bez ohledu na to, zda byl v křesle primátora Pavel Bém nebo Tomáš Hudeček. To cvakalo, to zvonilo, to jelo,“ uvedl u řečnického pultu dlouholetý starosta MČ Praha 13 a pražský zastupitel ODS David Vodrážka.

Politik s rokenrolovou minulostí dostál svému jménu a ve výtkách vůči vedení města zašel asi nejdále.

„Tohle jsem ještě neviděl. To není krizový štáb, to je šaškárna,“ uvedl například. Upozornil také na to, že jeho městsklá část už 3. března nabídla městu pro uprchlíky bezbariérové byty. „Reakce? Nula. Třiadvacátého se alespoň ozvali. Když jsme nabídli rekreačních objekt v Krkonoších, řekli nám, že je to daleko,“ poznamenal Vodrážka.

„Pane primátore, oni tam nemusí dojít pěšky, my je tam odvezeme,“ hřímal u pultíku. Politik známý svými divokými eskapádami z mládí pak vzkázal primátorovi Zdeňku Hřibovi (Piráti): „Máte štěstí, pane primátore, že jste doma. To jste mě nakrk.“

Pokračoval příhodou, kdy žádal hlavní město o pomoc. „Myslel jsem, že je po mně, když mi nabídli padesát brumíků. Slyšíte dobře, oplatky pro děti. To jsem si mohl koupit sám někde v obchodě,“ reagoval na proklamovanou nedostatečnou podporu města vůči městským částem.

„Modlím se, aby se tady nestalo něco horšího,“ uzavřel svou řeč s tím, že „takhle se nedá vést ani spolek včelařů.

Kritiku si vedení města vyslechlo také od další starostky za ODS, Alexandry Udženije z Prahy 2. Podle jejích slov si primátor a koaliční radní přisvojují zásluhy, které patří městským částem. „Ukažte otevřeně kolik lidí z Ukrajiny jste ubytovali, kolik jste vytvořili adaptačních skupin pro ukrajinské děti, kolik jste jich umístili do škol. Nula,“ prohlásila.

I další pokračovali v kritice, zejména pak kvůli špatné komunikaci a nedostatečném řešení problematiky školských kapacit.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných