Tomáš Kalivoda: Aktivistický magistrát je veden neskutečně chaoticky

21. 12. 202109:15
Tomáš Kalivoda: Aktivistický magistrát je veden neskutečně chaoticky
foto: Facebook Tomáše Kalivody/Tomáš Kalivoda

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 3 za ODS na svém Facebooku 8. prosince k dopravní situaci na Žižkově

Jsem už fakt … z dopravní situace na Žižkově!

Už několik týdnů je u nás na Trojce spoustu uzavírek, což způsobuje naprostý dopravní kolaps a nekončící kolony. Rozkopané byly nebo stále jsou souběžně důležité páteřní komunikace jako Jana Želivského, Olšanská, Koněvova nebo Trocnovská. Postupně navíc přibývají další a další výkopy.

Dopravu má v gesci místostarosta Ondřej Rut ze Zelených. Evidentně to nezvládá! Kdo by to byl čekal, co? Ale větší vina leží na magistrátu, protože většinu uzavírek koordinuje a je jejich investorem. Asi nám tu lehce kulhá komunikace a spolupráce, co myslíte?

Naprosto neschopný je Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu za Prahu „hlavně jen“ sobě. Jeho včerejší rozhovor už byl poslední kapkou! A aktivistický magistrát je celkově veden neskutečně chaoticky. Zjevně jim vůbec nedochází, že uzavřít naráz všechny významné silnice na Trojce není úplně nejlepší nápad. Pro rychlejší dokončení rozkopaných silnic se navíc nedělá vůbec nic.

Teď se ještě k tomu blíží Vánoce, takže se bojím, že se situace ještě zhorší. Je jasné, že třeba nákupní centrum na Floře bude narvané. Zkrátka celý Žižkov bude praskat ve švech a dostat se kamkoliv včas (nejde bože, když si dovolíte jezdit autem a budete ho chtít někde zaparkovat) bude nadlidský úkol.

Co s tím? Teď bohužel nic. Ale už za rok v říjnu jsou volby a já pevně věřím tomu, že tahle experimentální banda se svým chaosem skončí a v Praze nastoupí kompetentní změna. A také, že u nás na Trojce už dopravu nepovedou Zelení.

Co mohu dělat já hned? Otevřít téma katastrofické dopravní situace na trojkovém zastupitelstvu.

Publikováno se souhlasem autora

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných