Tomáš Kalivoda (ODS): Aktuálně máme necelých 200 nepronajatých bytů

26. 01. 202222:30
Tomáš Kalivoda (ODS): Aktuálně máme necelých 200 nepronajatých bytů
foto: Se svolením Tomáše Kalivody/Tomáš Kalivoda

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Zastupitel Prahy 3 za ODS na svém Facebooku 25. ledna k rozpočtu Městské části Praha 3

Jsem si pro vás připravil něco k úternímu zastupitelstvu.

Rozpočet městské části je jedna z nejdůležitějších oblastí její politiky. Vedení radnice ho vždy prezentuje s pevně nasazenými růžovými brýlemi. Bohužel, i rozpočet má své stinné stránky. Obzvláště ten, který prezentuje současná koalice.

Co je na něm špatně? Vybírám hlavní body:

Radnice jásá, že běžné provozní výdaje jsou nižší než příjmy. Řečí čísel se jedná o pravdivý výrok, ale určitě není důvod to považovat za úspěch! Vzpomeňme si, jak se nedávno zvyšovala daň z nemovitosti. Tím byl rozpočet doplněn o extra desítky milionů, které každoročně padnou na provoz úřadu. To jsou peníze nás všech, veřejnosti, obyvatel. Peníze vytažené z kapes občanů. Peníze, které se prostě jen projí.

Aktuálně máme necelých 200 nepronajatých bytů! Ale pozor, to není mimořádná situace. To je trvalý stav. Počítejte se mnou, kolik by se pronájmem dalo do rozpočtu získat. 198 bytů x průměrných cca 50 metrů plochy x průměrných cca 250Kč za metr x 12 měsíců = 29,7 milionu. Je fatálním selháním, že ty byty leží ladem.

Schodek přes 180 milionů. Rozdíl má být pokryt z naspořených peněz. K tomu asi není co dodat.

Jedny byty nepronajímáme a těch výdělečných se zbavujeme. V plánu rozpočtu je prodej bytů v hodnotě 114 milionů. To, že je tato transakce naprosto nelogická a nehospodárná, to nikomu z vedení radnice nevadí. Snad to bude vadit aspoň veřejnosti a radniční politici se konečně chytnou za nos.

Problémů je v rozpočtu více, ale proč to vypisovat, když si můžete pustit vysvětlující video. Směle do toho a těším se na Vaše reakce.

Publikováno se souhlasem autora

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných