Už nebudu kandidovat vůbec nikam, říká Bobošíková

08. 08. 202315:22
Už nebudu kandidovat vůbec nikam, říká Bobošíková
foto: Rudolf Komár pro PrahaIN.cz/Jana Bobošíková

Bývalá europoslankyně Jana Bobošíková prý odmítla několik nabídek od různých politických stran zúčastnit se na jejich kandidátkách voleb do Evropského parlamentu. Nezúčastní se ani dalších voleb v nadcházejících letech. „Kandidaturu do Evropského parlamentu považuji za zbytečnou. Kandidovat ale nebudu vůbec nikam,“ řekla redakci PrahaIN.cz Jana Bobošíková.

Bývalá poslankyně evropského parlamentu a předsedkyně dnes už neexistující strany Suverenita prohlásila, že je realistka. Proto se v budoucnu nezúčastní voleb, kterých bude v nadcházejícím období několik. 

„Nebudu kandidovat do voleb do Evropského parlamentu. Absolutně ne. Dostala jsem řadu nabídek, ale vůbec to nemám v úmyslu. Za dobu, po kterou jsem se pohybovala v politice a snažila jsem se kandidovat za různá uskupení, jsem pochopila, že rozhodnutí, která mohou něco změnit, se dělají v České republice. Kandidaturu do Evropského parlamentu proto považuji za zbytečnou,“ řekla redakci PrahaIN.cz Bobošíková.

V posledních týdnech prý sice dostala několik nabídek od různých politických subjektů, ale svoji účast při volbách do Evropského parlamentu vyloučila. Zároveň prohlásila, že nepomýšlí ani na kandidaturu do Poslanecké sněmovny v roce 2025. „Nebudu tajit, že mě oslovují některé politické subjekty. Kandidovat ale nebudu vůbec nikam. Jsem realistka. Nyní žijeme v době, kdy na Hradě je komunista, který studoval na rozvědčíka. V Poslanecké sněmovně jsou strany, které tvrdí, že jsou pravicové a přitom jsou levicově progresivistické. A to všechno občané volí. Nic z toho občanům nabídnout neumím. To znamená, že jsem se poučila z vlastních chyb. Nebudu dvakrát vstupovat do stejné řeky,“ ukončila.

Jana Bobošíková Evropský parlament dobře zná. V roce 2004 byla zvolena europoslankyní za hnutí Nezávislí. V roce 2008 ji KSČM nominovala jako kandidátku na prezidenta ČR, svou kandidaturu ale stáhla. O rok později neobhájila křeslo v Evropském parlamentu, když kandidovala za koalici Politika 21 se Stranou zdravého rozumu pod názvem Suverenita. Během dalších let spoluzakládala několik politických formací v jejichž barvách neúspěšně kandidovala do Poslanecké sněmovny i do Senátu.

Jana Bobošíková se ale do politiky zapojila už v dobách hluboké totality. Na sociálních sítích dodnes koluje záznam z televizního zpravodajství z června 1985, na kterém jako funkcionářka Socialistického svazu mládeže vítá s kyticí komunistického prezidenta Gustáva Husáka při návštěvě Staroměstské radnice.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných