Václav Láska (SEN 21): Developeři, Praha 5 a já

08. 09. 202321:33
Václav Láska (SEN 21): Developeři, Praha 5 a já
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Senátor Václav Láska

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Senátor, člen zastupitelstva Prahy 5 za hnutí SEN 21 na svém Facebooku 7. září k developerské výstavbě.

Loni v říjnu jste si mě na Praze 5 zvolili zastupitelem. Jak jsem dopředu slíbil, nepřijal jsem žádnou placenou funkci, byť se naše hnutí SEN 21 stalo součástí vládní koalice. Zůstal jsem neuvolněným zastupitelem, ale nechtěl jsem být pasivní, protože 3 867 preferenčních hlasů samozřejmě zavazuje.

Logiku mělo věnovat se tomu, co jsem na Praze 5 řešil už dříve jako senátor, tedy developerské výstavbě. Přijal jsem neplacený post předsedy Výboru pro územní rozvoj. A je to vlastně super. Je fakt mnohem příjemnější zastavovat developerské nesmysly dřív než začnou, než se jim složitě bránit žalobami po tom, co jsou povoleny. A když říkám nesmysly, tak fakt myslím nesmysly. Když si někdo například koupí prostor, který slouží sto let jako náměstíčko (Na Farkáni) a chce tam stavět bytovky, tak je prostě blázen. Nebo když někdo ve vilové čtvrti koupí prvorepublikovou vilu, zboří ji a na jejím místě chce stavět takzvané „viladomy“ (což fakt není nic jiného než bytovky), tak ode mě nikdy nemůže dostat zelenou. Všechny tyhle nesmysly zastavujeme hned na začátku.

Na druhou stranu podpoříme projekty rozumně zapadající do stávající zástavby, projednané s místními obyvateli. Neřkuli přímo s radostí podpoříme obecně prospěšné projekty, jako je Nová Cibulka.

Na vedení Výboru pro územní rozvoj mě baví ještě to, že se na něm jedná většinou slušně a konstruktivně. Občas mě tedy kolega zastupitel za ODS popíchne a chce mě třeba zkoušet z našeho volebního programu, ale jednání je to vždy slušné. A na většině hlasování není ani poznat, kdo je „vláda“ a kdo opozice.

To je vlastně strašně fajn, protože jestli mě na komunální politice něco negativně překvapilo, tak je to „nesnášenlivost za každou cenu“ mezi vládnoucími a opozičními zastupiteli. A co si budeme namlouvat, lidem na Praze 5 jsou naše půtky úplně ukradené. Chtějí jen, aby se tady hezky a dobře žilo. Doufám, že jim k tomu moje práce a práce celého Výboru pro územní rozvoj pomůže.

A aby má zpráva byla úplně kompletní, tak velké díky patří úředníkům z Odboru územního rozvoje, kteří odvádějí skvělou práci.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných