Václav Láska (SEN 21): Z frustrovaného blbce ani kolo dobrého člověka neudělá

14. 11. 202206:20
Václav Láska (SEN 21): Z frustrovaného blbce ani kolo dobrého člověka neudělá
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Senátor Václav Láska

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Senátor, člen zastupitelstva Prahy 5 za hnutí SEN 21 na svém Facebooku 11. listopadu k cyklistům ve městě

Popojížděl jsem v koloně autem, a protože jsem čuměl do navigace v telefonu, jestli se to nedá nějak objet, vyjel jsem trochu ze svého jízdního pruhu do pruhu pro cyklisty. Tím jsem omezil cyklistu jedoucího za mnou. Musel dost brzdit. Byl to tak čtyřicetiletý muž. Dojel mě na úroveň předního blatníku a několikrát do něj praštil pěstí a zuřivě gestikuloval. Stáhnul jsem okénko spolujezdce a zavolal na něj, že se omlouvám, že to byla moje chyba. Zakřičel na mě: „Nauč se řídit zmr.e,“ nohou se odrazil o mého auta a odjel. Ujel asi 50 metrů na křižovatku, přes tu pokračoval na červenou a na přechodu srazil seniora, co šel na zelenou. Dojel jsem k nim, když se chlápek sbíral ze země a prohlížel si, jestli nemá poškozené kolo. Vystoupil jsem a šel jsem kontrolovat seniora. Když mě ten chlápek uviděl, tak na mě zařval: „To je tvoje chyba! Nasral jsi mě a já neviděl tu červenou. D.bile!“ Sedl na své kolo a bez zájmu o poraženého pána odjel. Pomohl jsem seniorovi vstát, zkontrolovali jsme, že je v pořádku a pro jistotu jsem ho odvezl domů (kam tedy zrovna šel).

Takhle vám to řeknu. Mám k cyklistům velký respekt, protože oni se chovají zodpovědněji v přírodě i k nám všem, když jezdí na kole a ne autem. Proto jim vždycky dávám přednost, i když nemusím a snažím se být k nim maximálně ohleduplný (když nečumím jak trotl do navigace). Ale faktem je, že když je někdo frustrovaný blbec, tak z něj ani řízení kola dobrého člověka neudělá.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných