VIDEO Dvacet hodin jednání v kuse. To pak některým zastupitelům… vy víte, co
foto: Facebook Petra Hlaváčka /Petr Hlaváček
„Včerejší jednání zastupitelstva, které trvalo téměř 20 hodin v kuse, mělo i své světlé momenty. Cvičme v rytme s Petrem Hlaváčkem (1. náměstek primátora, nestraník zvolený na kandidátce TOP 09 a STAN - Spojené síly pro Prahu),“ poznamenala na svém Facebooku Hana Třeštíková, radní pro kulturu, památkovou péči, výstavnictví a cestovní ruch, nestranička zvolena na kandidátce Praha sobě.
A přidala toto zábavné video:
Kdo je Petr Hlaváček
Český architekt a urbanista, v letech 2015 až 2016 ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Od roku 2018 je zastupitelem hlavního města Prahy za uskupení Spojené síly pro Prahu a 1. náměstkem primátora pro oblast územního rozvoje a územního plánu.
Člen Komisí hlavního města Prahy pro udržitelnou energii a klima, pro městský mobiliář, pro využití nákladového nádraží Žižkov, pro vznik koncertního sálu hl. m. Prahy, pro školskou infrastrukturu, pro koordinaci rozvoje v lokalitě stanice metra Budějovická, pro výběr ředitele/ředitelky příspěvkové organizace hl. m. Prahy Pražská developerská společnost.
Narodil se v roce 1961 ve Zlíně, v roce 1985 absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze, na této škole od roku 1990 do roku 2010 či až dosud působí jako pedagog a v letech 2010–2015 byl jejím proděkanem pro rozvoj. V roce 1991 založil s Hanou Seho-Münzovou ateliér R.U.A. V roce 2009 (dle některých zdrojů již v roce 2000) založil se svou manželkou Magdalenou vlastní ateliér Architekti Headhand s.r.o.
Od počátku roku 2015 do 20. září 2016 byl ředitelem IPR. Jeho hlavním úkolem bylo zpracování Metropolitního plánu Prahy. Už od května 2016 však s ním hnutí ANO vyjadřovalo nespokojenost a 20. září 2016 byl z funkce pro politické neshody odvolán.
Působil také jako porotce v řadě urbanistických a architektonických soutěží.
Ve své architektonické činnosti se zabývá jak celkem, urbanistickou koncepcí a vytvářením a definováním veřejného prostoru, tak detaily, ovšem s důrazem na kvalitu a potřeby celku. V profilovém rozhovoru v roce 2016 uvedl, že v Praze není třeba stavět nekonečně krásné, tvarově zajímavé domy, ale obyvatelé potřebují především docela obyčejný, jednoduchý obytný prostor. Jeho vizí je „město, kde by se dobře žilo“.
|
Tagy
Speciály