Vít Šimral (Piráti): Nekandiduji, dal jsem přednost Julianovi

19. 07. 202208:30
Vít Šimral (Piráti): Nekandiduji, dal jsem přednost Julianovi
foto: Vojtěch Havlík/Magistrát hl. m. Prahy/Vít Šimral, pražský radní

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Radní hl. m. Prahy pro školství, sport, vědu a podporu podnikání za Piráty na svém Facebooku 18. července ke skloubení práce a otcovství

Před pár dny jsem uzavřel 36. rok svého života, který byl určitě zatím rokem zdaleka nejhezčím - sedm měsíců už jsem totiž trávil dohromady s naším Julianem.

Péči o syna si ohromně užívám a snaha být s ním co nejvíce mě vedla i k tomu, že jsem se rozhodl v podzimních volbách znovu nekandidovat. Kampaň i práce radního jsou časově velmi náročné aktivity a já chci dát přednost Julianovi.

Už teď syna beru nejen do kanceláře, ale i na různá jednání. Je mi moc líto, že ne každý otec má dnes v Česku možnost trávit se svým dítětem tolik času, kolik chce a kolik si zaslouží. Známe přitom příklady ze zahraničí, kde už se jim daří práci a otcovství lépe skloubit a byl bych velmi rád, pokud by se na stejnou cestu vydalo i Česko.

Není také náhodou, že právě na tyto pozitivní příklady, kdy mají muži možnost být plnohodnotnými tatínky, poukazuje i feministické hnutí. Feminismus totiž není jen o šanci pro ženy, aby měly stejné kariérní příležitosti, jako mají muži, ale i o šanci pro muže, aby mohli mít stejné příležitosti v rodičovství, jako mají ženy. I proto jsem feministou.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných