Vojtěch Mikoláš (ODS): Nejproblematičtější místa nejsou v naší správě, ale TSK Praha

03. 02. 202313:22
Vojtěch Mikoláš (ODS): Nejproblematičtější místa nejsou v naší správě, ale TSK Praha
foto: Facebook Vojtěcha Mikoláše/Vojtěch Mikoláš

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Místostarosta Prahy 12 za hnutí ODS na svém Facebooku 1. února k úklidu v ulicích

Nepořádek tolerovat nebudeme, ale není to vždy tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Chtěl bych vám všem vysvětlit, jak to u nás na Dvanáctce funguje. A do budoucna fungovat bude.

Mnohdy se na nás obracíte prostřednictvím sousedských skupin s fotkami, které v Praze 12 nikdo vidět nechceme. Chápu vás a s naším odborem děláme maximum, abychom měli všude uklizeno. Na pozemcích ve správě městské části se nám to daří. Je to i tím, že jsme se v posledních týdnech věnovali lepšímu nastavení fungování spolupráce s dodavatelskými firmami.

Proběhly kontroly ve všech lokalitách.

Pokud došlo k pochybení, naši dodavatelé byli upozorněni a vyzváni ke sjednání okamžité nápravy. Aktuální nedostatky byly napraveny. Nicméně jsme zavedli přísnější postihy za opětovné nedodržování řádného úklidu.

Dnes si všichni dodavatelé moc dobře uvědomují, že pořádek dělá přátele.

Bohužel jsme se během kontroly setkali s tím, že většina nejvíce problematických míst není v naší správě, ale hlavně v kompetenci TSK Praha. Okamžitě jsem tato místa nahlásil včetně fotodokumentace nevyhovujícího stavu. Příští týden bych se měl se zástupci TSK vidět a mým cílem je, aby se tento dlouhodobý nedostatek v péči o naší městkou část neopakoval.

Se všemi našimi partnery jsme našli společnou řeč. Protože my všichni chceme lepší Prahu 12.

Držme si palce, protože je jasné, že na některé lokality jsme zatím krátcí. Nenechám to tak a věřím, že i lidé z TSK pochopí, že Praha je moc krásná na to, abychom se o ni nestarali.

 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných