Volby by v Praze vyhrála ODS. ANO nemá v metropoli ideální postavení

10. 03. 202208:59
Volby by v Praze vyhrála ODS. ANO nemá v metropoli ideální postavení
foto: Vít Hassan, PrahaIN.cz/Andrej Babiš

Pokud by se nyní konaly volby, vítězem by bylo hnutí ANO Andreje Babiše. To by získalo osm největších měst v celé republice. V Praze ale nemá tak ideální postavení jako ve zbytku republiky a skončilo by až třetí za ODS a Prahou sobě. Vyplývá to z aktuálního měření společnosti SANEP.

Ještě hůř než ANO jsou na tom v hlavním městě Piráti se současným primátorem Zdeňkem Hřibem. Ti by skončili až na čtvrtém místě se ziskem 11,6 procenta. Oproti volbám v roce 2018 by ztratili 5,4 procenta hlasů.

Foto: Průzkum solečnosti SANEP

ODS na prvním místě podle průzkumu by získala 22,1 procenta, druhá Praha sobě 15,2 procenta, třetí ANO mírně zaostává s 14,8 procenty. Na čtvrtém místě, jak už jsme uvedli, skončili Piráti s 11,6 procenty. Následuje TOP 09 s 7,7 procenty a STAN s 6,4 procenta. Do průzkumu bylo ještě zahrnuto SPD Tomia Okamury, které skončilo s výsledkem 3,7 procenta. Ještě méně, konkrétně 3,1 procenta, mají KDU-ČSL.

Jak ale uvádí SANEP do volebních nálad mohou ještě poměrně zásadně zasáhnout nejen současné mezinárodní politické události, ale i celkové dění na domácí politické scéně

„Jakkoliv však aktuální průzkum komunálních voleb ve třinácti největších městech ČR a v Praze poukazuje na možný volební úspěch hnutí ANO a ODS, je nutné říci, že finální volební kandidátky budou známy nejspíše až v průběhu srpna a do říjnových voleb je ještě dlouhá doba,“ dodává SANEP v zaslané tiskové zprávě.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných