Zdeněk Hřib (Piráti): Jízdenky si můžete koupit bezkontaktně i v pražských autobusech

23. 01. 202321:30
Zdeněk Hřib (Piráti): Jízdenky si můžete koupit bezkontaktně i v pražských autobusech
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Zdeněk Hřib

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Dosluhující primátor Prahy na svém Facebooku 21. ledna k samoobslužným terminálům na prodej jízdenek v autobusech

Dobrá zpráva: Jízdenky si teď můžete koupit bezkontaktně i ve všech pražských autobusech!

Pro cestující je to jednoduchá možnost, jak sehnat platnou jízdenku přímo ve voze. Tím zároveň končí prodej jízdenek u řidiče, kterým odpadá zbytečná starost navíc.

Pro ty z vás, kteří jezdí tramvajemi, ale nejsou samoobslužné terminály žádnou novinkou. V tramvajích jsme je zavedli už v roce 2019. Od té doby se tato služba velmi osvědčila. Je totiž pohodlnější než třeba SMS jízdenka a rádi ji využívají také cizinci nebo ti, kteří nemají kupon a dobíhají na poslední chvílí.

A teď jedno přiznání: Fotka k příspěvku je jen ilustrační k oznámení téhle novinky. Jsem totiž velký fanda Lítačky v mobilu, kterou využívám už od jejího uvedení. Můžete si přes ní koupit jednotlivé jízdenky i kupony kdykoliv na pár kliků. Při konci platnosti kuponu vám navíc chodí upozornění, což je fajn. Tak Lítačku v mobilu zvažte, je to super!

Ať už ale jezdíte pražskou veřejnou dopravou jakkoliv, mám radost, že se vám otevírá čím dál víc služeb. Je jen na vás, kterou si vyberete a která je vám nejbližší.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných