Zdeněk Hřib (Piráti): Prezident navštívil stavbu metra D

30. 06. 202307:43
Zdeněk Hřib (Piráti): Prezident navštívil stavbu metra D
foto: Jakub Mračno, PrahaIN.cz/Zdeněk Hřib

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: 1. náměstek primátora za Piráty na svém Facebooku 28. června k návštěvě prezidenta.

Je to poprvé po deseti letech, co český prezident oficiálně navštívil Prahu. Vážím si toho a jsem rád, že při tom navštívil právě stavbu metra D!

Proč? Protože Déčko je největší dopravní stavbou v naší zemi (když tak mě opravte). A také je prolomením víc jak čtyřicetileté pauzy, v rámci které se nezahájila výstavba žádné nové linky. Naposledy se začalo stavět Béčko v roce 1979.

Síť metra v Praze je klíčovou dopravní infrastrukturou s nadregionálním významem. Praha totiž není jen město samo pro sebe, ale dennodenně obsluhuje i statisíce lidí, kteří sem jezdí za prací nebo za studiem. Je také kulturním a politickým centrem země a hostí ročně miliony turistů.

Proto je důležité, aby měla Praha u takto klíčových projektů podporu státu, jako se to dělo dřív. Je nereálné, aby vlastními silami ufinancovala projekty, které odpovídají hodnotě jejího ročního rozpočtu.

Je skvělé, že se pan prezident o tento mimořádně významný pražský projekt zajímá. Je to pro Déčko velká podpora, kterou si určitě zaslouží!

Autor foto: DPP - Petr Hejna 

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných