Zdeněk Hřib (Piráti): Vlivný člen ODS Vladimír Schmalz vydírá Pražany

28. 01. 202206:30
Zdeněk Hřib (Piráti): Vlivný člen ODS Vladimír Schmalz vydírá Pražany
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Zdeněk Hřib

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Primátor hl. m. Prahy za Piráty na svém Facebooku 27. ledna ke kauze Džbán

Tohle je s prominutím obrovská prasárna. Vlivný člen ODS Vladimír Schmalz vydírá Pražany. Chce stavět u Džbánu v oblíbeném přírodně cenném území Šárky, jinak prý uzavře koupaliště pro veřejnost.

Co se přesně stalo? Společnost Molepo, která je vlastníkem areálu Džbán, ohlásila, že letošní sezóna se ruší. Prý je Džbán v havarijním stavu. Jenže stav areálu byl dobře známý už v době, kdy společnost areál kupovala. Ve skutečnosti se Molepo netají tím, že by chtěla nahradit zelené plochy a lesík developerskou zástavbou. K tomu je ale potřeba změna územního plánu, který si chce společnost Molepo svým jednáním vynutit.

A právě pan Schmalz, energetický expert pražské ODS, dřívější šéf fúzí a akvizicí ČEZ, tehdejší předseda klíčového magistrátního výboru pro územní rozvoj Prahy, účastník pochybných schůzek o změně územního plánu v Praze 9 za úplatek ve výši 50 milionů korun, je jedním z akcionářů Molepa!

Je dost pravděpodobné, že pan Schmalz bude na podzim kandidovat do zastupitelstva hlavního města Prahy. Zájmy Pražanů by tady ale očividně nebránil. Pokud k tomu budeme ale mít za Piráty co říct, likvidaci přírody nedovolíme! Je rok 2022, nebudeme se vracet v čase a uděláme vše pro to, aby se tady tato ODSácká šméčka znovu neděla.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných