„Že bude olympiáda v Pekingu, se ví sedm let, tak co to teď předvádíte?“ ptá se poslanec Nacher

10. 02. 202207:01
„Že bude olympiáda v Pekingu, se ví sedm let, tak co to teď předvádíte?“ ptá se poslanec Nacher
foto: Facebook Patrika Nachera/Patrik Nacher

Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher vysílal na Youtube již čtvrtý díl vlastního pořadu Dvojí metr Patrika Nachera, který uvedl heslem: aneb i když je to psané černé na bílém, nemusí to být černobílé. Tentokrát se podíval na pandemický zákon, olympiádu nebo na dvojí metr předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové.

Nejdříve se věnoval pandemickému zákonu, který se ve Sněmovně probíral téměř 36 hodin. Proti němu byl Nacher již od začátku. „Za mě nedává smysl mít ten samý nástroj, který tady byl před rokem, kdy byly plné nemocnice. Na JIP bylo 1500 lidí, teď 181. Před rokem byla proočkovanost 2,5 procenta, teď je 72,5 procenta. Situace je úplně jiná, tak proč mít ten samý nástroj,“ nechápe Nacher.

Paradoxní podle něj je, že v momentě, kdy by se schválil pandemický zákon, tak v ten samý den vláda schválila rozvolnění.

Bojkot olympiády v Pekingu je podle něj možná v pořádku, vadí mu ale něco jiného.

„Je to trestání sportovců. Vyvolávání pocitu viny, že tam vůbec jedou sportovat,“ uvedl.

Jestli se mělo něco udělat, tak to podle něj mělo být v roce 2014, když se rozhodovalo o tom, kde olympiáda bude. „Závěrečné hlasování bylo v roce 2015 a tam Peking vyhrál. Tehdy se mělo něco dělat, řešit, tlačit, bojkotovat. Mělo se to řešit tehdy a ne teď, když je to už jasné sedm let,“ konstatoval.

Konečně korektní?

„Kulomet politické korektnosti,“ tak Nacher uvedl další část a přečetl novinové titulky, které ho zaujaly. Transgender plavkyně v USA, která drtí svoje soupeřky. „Zařadili ji mezi ženy, ona je drtí a oni jsou smutné,“ říká.

V Norsku zase prý mají nové neutrální zájmeno „hen“. Dále jmenoval lentilky na podpatkách. „Když se podíváte na lentilky m&m, tak vidíte hnědou lentilku, která měla původně vysoké podpatky, teď je má nižší. Zelená měla kozačky a teď má tenisky,“ nechápe Nacher. A posledním byly nové emotikony, kde je znázorněn těhotný muž. „To už snad ani nebudu nijak komentovat,“ dodává.

Patrik Nacher a lentilky na podpadkách.

Na závěr uvedl zajímavou změnu názoru Markéty Pekarové Adamové ohledně dolu Turów.

„Když byla v opozici, uvedla: Ekonomické zájmy Polska nesmí být výš než osud jediné české studny. Polský návrh, že by nám snad vodu kompenzovali penězi, je směšný a nikdo by ho neměl ani na moment zvažovat. No a nyní její čerstvé stanovisko: Co se nepovedlo minulé vládě, zvládla naše. Máme možnosti, jak kontrolovat činnosti v dole Turów, jsou poskytnuty záruky ochrany životního prostředí a obdržíme také finanční kompenzace.“

„To ani nemusím komentovat. Předtím to bylo špatně a teď se tím ještě pochlubíme,“ uzavřel Nacher.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných