Zrušen esemeskou. Pavel Bém končí na Úřadu vlády
foto: PrahaIN.cz/Pavel Bém
Čtyři měsíce. Tolik trvalo angažmá pražského exprimátora Béma coby vládního protidrogového koordinátora.
Národní protidrogový koordinátor Pavel Bém má na konci června skončit ve funkci. Celá agenda se z Úřadu vlády přesune na ministerstvo zdravotnictví.
Podle informací ČTK, kterou přinesly České noviny, Béma nahradí Dita Protopopová, která se stane novou národní koordinátorkou pro péči o duševní zdraví a protidrogovou politiku.
Bémovi informace o zrušení jeho funkce poslala formou zprávy SMS Tünde Bartha, vedoucí Úřadu vlády a pravá ruka Andreje Babiše. Bém je totiž aktuálně v zahraničí, a to většinou bez signálu.
Pavel Bém se národním koordinátorem stal letos v lednu. Později se o něm dokonce spekulovalo, že by mohl stanout v čele pražské kandidátky hnutí ANO pro podzimní komunální volby. Andrej Babiš tuto možnost ale později popřel.
O převedení protidrogové politiky a problematiky duševního zdraví pod ministerstvo zdravotnictví od července rozhodla vláda v pondělí. Z Úřadu vlády by se k 1. červenci měl na ministerstvo zdravotnictví přesunout odbor celý protidrogové politiky se svými dvěma odděleními. První se zaměřuje na koordinaci a financování protidrogové politiky, druhým je Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti.
Tagy
Speciály