David Hošek: IAF platí lépe než Oktagon. V boxu bych vyzval Kubu Štáfka

09. 11. 202209:41
David Hošek: IAF platí lépe než Oktagon. V boxu bych vyzval Kubu Štáfka
foto: IAF, se souhlasem/David Hošek na IAF 6

Zhruba tři a půl minuty trvala cesta Davida Hoška za osmou výhrou v profesionálním MMA. Na galavečeru IAF 6 dokázal v Praze na Královce zdemolovat zkušeného Martina Horského. A po duelu pro pořádající stáj prozradil i další plány: „Kdykoliv bude možnost bojovat v Praze, jsem tomu otevřený, ale 17. prosince to zde pod hlavičkou RFA nebude.“

Pod pozorným dohledem přítelkyně Anet Cenklové a trenéra Davida Vyvážila z Renegade Prague Gymu odpovídal na otázky po svém vítězství na Královce. Tedy až poté, co splnil povinnosti sportovní hvězdy domácí bojové scény a udělal nespočet fotek se svými fanoušky a kamarády.

„Je fakt, že se poslední rok, možná dva, MMA živím. Jasně, beru lidi na soukromé tréninky, někdy dají sponzoři méně, někdy více, ale dá se říct, že jsem nyní profesionální sportovec,“ zaznělo z úst bývalého špičkového amatérského boxera, který následně nakoukl mezi profesionály.

Jenže finance jej zlákaly do klece.

„V boxu jsou určitě větší peníze než v MMA, ale platí to spíš pro mezinárodní scénu, v Česku je to naopak. Jistě, Patron Boxing se nyní celkem snaží, ale nemyslím si, že by mi dokázali nabídnout stejné podmínky jako RFA. Ale pokud mají nabídku, mohou za mnou přijít. Každopádně v boxu bych uvažoval o lukrativní nabídce a lákavém jménu, napadá mě třeba Kuba Štáfek, byť ho mám opravdu rád,“ rozpovídal se hodně zajímavě na toto téma.

Není to jen o penězích...

„Když jsem zápasil v Oktagonu, nemohl jsem nikde jinde, maximálně by mě uvolnili do UFC nebo Bellatoru. S RFA je to jiné, snadnější. Nemají problém, když přijdu s nabídkou z IAF nebo od kohokoliv jiného, hodně kontaktů je s KSW, kde bych někdy rád zápasil,“ doplnil.

„V RFA jsem celkově fakt spokojený. Když to porovnám, tak finančně je to úplně jinde než u Oktagonu. Ten mi postupně peníze navyšoval, ale stejně. Finance za poslední zápas u nich – proti Marcinu Naruszczkovi (vítězství TKO ve 2. kole) – byly menší než nyní od IAF za zápas s Horským. Takže v mém případě se dá říct, že IAF platí lépe než Oktagon,“ pronesl 29letý bijec, který jako jediný u nás prošel všemi organizacemi. Vedle Oktagonu to byly RFA a IAF i XFN.

Po sobotním úspěchu na Královce, kterou dokázal postavit na nohy, si pár dní odpočine. Slíbil totiž druhého „šéfovi“ – přítelkyni Anet Cenklové, pomoc se zhruba tříměsíční dcerkou Vivien.

„Nakrmit malou zvládnu, to není problém. Ne, přiznávám, že nepřebaluji, protože je fakt, že já vlastně ani nepoznám, kdy je potřeba přebalit,“ rozesměje sebe i ostatní milým přiznáním, aby následně dodal: „Ale je to stejné jako v kleci. Když mi někdo řekne, co mám udělat, tak to udělám. Takže to určitě zkusím, nebráním se tomu, opravdu.“

Článek vznikl ve spolupráci s organizací IAF. 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných